Artykuły

Warszawa. Spotkanie "Heiner Müller - uwikłanie w historię"

13 grudnia o g. 19 w Teatrze Na Bielanach odbędzie się spotkanie "Heiner Müller - uwikłanie w historię", towarzyszące spektaklowi "HamletMaszyna" Teatru La M.ort, które poprowadzi prof. Henryk Izydor Rogacki.

To realizacja dramatu Heinera Müllera, uważanego za najwybitniejszego dramatopisarza niemieckiego okręgu językowego drugiej połowy XX wieku. "HamletMaszyna" to nietypowe odczytanie dobrze nam znanej historii Shakespeare'a. Przy rozważaniu losów współczesnego Hamleta pada pytanie o to, gdzie leży granica między czynieniem dobra i zła, o mechanizm zemsty. O to, kim jest współczesny człowiek i jak buduje swoją tożsamość.

Na twórczość Heinera Müllera niewątpliwy wpływ miały wydarzenia polityczne, w tym upadek Muru Berlińskiego. Data: 13 XII została wybrana na pokaz spektaklu nieprzypadkowo. Po przedstawieniu zapraszamy na spotkanie "Heiner Müller - uwikłanie w historię", które poprowadzi profesor Henryk Izydor Rogacki.

Henryk Izydor Rogacki - historyk teatru, krytyk, pedagog. Profesor nadzwyczajny Akademii teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie,

w kadencji 2008-2012 prorektor tej uczelni. Wieloletni kustosz Muzeum Teatralnego w Warszawie. Interesuje się kulturą teatralną Młodej Polski, teatrem XX wieku, legendą literacką sztuki teatru i praktyką opisu spektaklu teatralnego. ogłosił m.in. "Żywot Przybyszewskiego", "Leon Schiller. Człowiek i teatr", "Mgła i zwierciadło".

Spektakl powstał na dziesięciolecie zespołu. Towarzyszy mu niezwykła muzyka skomponowana przez Macieja Kierzkowskiego, muzyka i kompozytora współpracującego m.in. z Och-Teatrem i Ewą Konstancją Bułhak. Kostiumy zaprojektowała Joanna Hawrot, młoda krakowska projektantka, której kolekcje można zobaczyć m.in. podczas Berliner Fashion Week.

Teatr La M.ort

Heiner Müller: "HamletMaszyna"

Przekład: Jacek St. Buras

13 XII godz. 19.00

Scena Teatru na Bielanach- BOK

Ul. Goldoniego 1

Bilety w cenie: 20 zł (ulgowy), 30 zł (normalny)

Aby dokonać rezerwacji wystarczy przesłać e- maila z danymi na adres: teatr@lamort.pl. Otrzymają Państwo od nas e- maila z potwierdzeniem rezerwacji. Bilety można zarezerwować również telefonicznie pod numerem: + 48 664 594 519

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji