Artykuły

W cieniu przeszłości

Kolejną odsłoną projektu Teren Warszawa jest zbiór debiutanckich jednoaktówek Neila LaBute'a w reżyserii Grzegorza Jarzyny. "Bash" to panorama ludzi o poplątanych losach, nie mogących wyjść z cienia ponurej przeszłości.

Młoda para wciąż powraca do tragicznych zdarzeń ze wspólnego weekendu, pewna kobieta opowiada o nieszczęśliwym związku ze swoim nauczycielem, biznesmen zdradza przygodnie spotkanemu człowiekowi przerażający sekret.

Ich drastyczne w szczegółach relacje szokują beznamiętnością, z jaką zostają przedstawione. A snuć te opowieści będą Danuta Stenka, Roma Gąsiorowska (PWST w Krakowie), Cezary Kosiński, Piotr Głowacki (Akademia Teatralna w Warszawie).

Neil LaBute, amerykański scenarzysta i reżyser ("Męska zmowa", "Twoi przyjaciele", "Sąsiedzi") dosyć często pojawia się na polskich afiszach, przede wszystkim jako autor sztuki "Kształt rzeczy" (w Warszawie granej w Teatrze Powszechnym). "Bash" przeleciał jak złamana strzała przez scenę Nowego (reż. Jacek Zembrzuski) i nie robiąc zbędnego huku, upadł. Tym razem może poszybuje wyżej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji