Artykuły

Fatalny trójkąt

Na afisz teatru Studio wraca spek­takl "Na wsi", jedno z najciekaw­szych przedstawień ubiegłego sezonu. Autorem sztuki jest brytyjski dra­maturg Martin Crimp. Bohaterami "Na wsi" jest małżeństwo z długolet­nim stażem, Richard i Corrine. Po­znajemy ich w momencie, gdy ich związek znajduje się o krok od osta­tecznego rozkładu za sprawą dziewczyny zabranej nocą przez Richarda z pobocza drogi.

Sztuka "Na wsi" jest o tym, że tak często mówimy w życiu nie to, o co naprawdę nam chodzi - tłumaczył przed premierą Mariusz Grzegorzek, reżyser spektaklu. Crimp pokazuje, jak prowadzone przez Richarda i Cor­rine gry, mające na celu ucieczkę przed prawdą, doprowadzają w koń­cu do nieodwracalnych zmian w ich życiu. Okaleczają siebie, swoich bli­skich.

W spektaklu występuje Dorota Pomykała, związana na co dzień z kra­kowskim Starym Teatrem. Partne­ruje jej aktor Teatru Powszechne­go Krzysztof Stroiński. Rolę tej trze­ciej, Rebeki, grają na zmianę dwie aktorki. To sprawia, iż tak napraw­dę istnieją dwa odmienne przedsta­wienia, jako że Edyta Jungowska i Marta Neuman różnią się tempe­ramentem, ekspresją, typem urody. Za każdym razem zmienia się więc charakter trójkąta przedstawionego przez Crimpa.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji