Artykuły

Poznań. Remix baletów Conrada Drzewieckiego

"Odwieczne pieśni" Karłowicza, "Adagio" Albinoniego, "Pawana na śmierć infantki" Ravela, Sonata cis-moll Beethovena, "Krzesany" Kilara i "Yesterday" The Beatles to balety legendy Conrada Drzewieckiego. Mirosław Różalski, wieloletni asystent wielkiego poznańskiego choreografa, przygotował z uczniami Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu krótki remix tych choreografii.

Spektakle zaprezentowano wczoraj podczas wieczoru wspomnień Conrada Drzewieckiego.

Okazało się, że rewolucyjny przed laty ruch Drzewieckiego nie zestarzał się. Klimat tamtych choreografii nadal urzeka, a młodzi adepci tańca świetnie sobie z nim radzą.

Pretekstem do sięgnięcia po działa Conrada Drzewieckiego był wieczór wspomnień, który odbył się dziś w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu. Podczas tego spotkania Polski Teatr Tańca zaprezentował performance wideo-taneczny opowiadający o początkach Polskiego Teatru Tańca i rekomendujący nowych tancerzy w zespole.

Oni ni zaś improwizowali do muzyki Karłowicza i Bartoka, po którą sięgał także Drzewiecki.

Nie obyło się bez wzruszeń, ponieważ na widowni zgromadziło się całkiem potężne grono tancerek i tancerzy, którzy pracowali pod okiem Drzewieckiego.

Agnieszka Baszko, kierownik Zbiorów Specjalnych Biblioteki Raczyńskich, oficjalnie przedstawiła stronę internetową poświęconą Conradowi Drzewieckiemu. Można ją znaleźć na stronie Biblioteki Raczyńskich www.bracz.edu.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji