Artykuły

Łódź. Arlekin jedzie do Anglii

Już za kilka dni dzieci z Birmingham i Londynu będą miały niepowtarzalną okazję zobaczyć niezwykle widowiskowe przedstawienie oparte na najsłynniejszej powieści Janusza Korczaka "Król Maciuś" Teatru Arlekin.

Teatr Lalek Arlekin został zaproszony przez Polonię w Anglii w ramach obchodów roku Korczaka, gdzie zaprezentuje nagrodzony Złotą Maską 2012, spektakl "Niewielki, niemały król' *na zdjęciu).

Ponadto po spektaklu odbędą się pokazy taneczne w wykonaniu młodych tancerzy z polskiej szkoły tańca Masterdance.

Projekt jest częścią programu artystycznego przygotowanego przez polską organizację kulturalną Masterdance & Polishart wspartego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Król Maciuś I po śmierci ojca przejmuje władze w królestwie. Dobroć, niewinność i poczucie sprawiedliwości oraz utopijne marzenie o uszczęśliwieniu wszystkich dzieci nie idą w parze z doświadczeniem życiowym, którego brakuje młodemu władcy. Dynamiczna akcja wciąga publiczność od początku do końca. Król Maciuś I to bardzo młody człowiek, który musi odnaleźć się w rzeczywistości dorosłych. W czasie spektaklu będziemy świadkami wojny o władze, sejmu dzieci, tańców afrykańskich i wielu, momentami zabawnych, zwrotów akcji.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji