Artykuły

Wałbrzych. Parodia makabryczna z autorem

Teatr im. Szaniawskiego zaprasza 3 i 4 listopada na spektakl "Shoa show". W programie także spotkanie z autorem sztuki Awiszajem Hadarim i aktorami.

Realizacja czerpiąca inspiracje z "Dziejów Tewjego Mleczarza" Szolema Alejchema, klasyka literatury jidisz. Nie zobaczymy jednak znanej historii "Skrzypka na dachu" - musicalowej adaptacji powieści stworzonej przez Bocka i Steina. Proponujemy inną adaptację - chcemy odnaleźć człowieka pod maską pociesznego Żydka, który liczy pieniądze na obrazku w sieni. Trawestując obraz "Skrzypka" dodajemy pominięte przez Bocka i Steina wątki śmierci córki i żony. Spod landrynkowej postawy pogodzenia się z losem wydobywamy obłęd Tewjego. Pozwalamy mu stać się postacią osiową, pozbawioną wpływu na rzeczywistość. Docieramy do prawdziwych tragedii Tewjego zmieniając go w kukłę poniewieraną przez los. Mimo formy szalonej komedii pozostawiamy widza w ciągłym napięciu i niepewności, aż dobra zabawa zamienia się w koszmar. Poruszając się po cienkiej granicy patosu i kontrowersji tworzymy współczesny obraz Hioba.

***

Mamy dla Państwa dodatkowe atrakcje!

W sobotę, 3 listopada - zaprosimy Widzów bezpośrednio po spektaklu na spotkanie z AWISZAJEM HADARIM, reżyserem SZOA SHOW.

W niedzielę, 4 listopada - po spektaklu będzie okazja do spotkania z Aktorami. Koniecznie proszę wziąć sprzęt fotograficzny, kamerę, komórkę, pamiętnik by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Aktorem oraz wyjść z autografem!

***

3 listopada 2012 r. sobota / godz. 19.00 Scena Kameralna

4 listopada 2012 r. niedziela / godz. 18.00 Scena Kameralna

Bilety do nabycia w kasie Teatru, telefonicznie pod nr 74 66 49 695 lub mailowo biuro@teatr.walbrzych.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji