Artykuły

Białystok. Plejada gwiazd na scenie Dramatycznego

Dziś w Białymstoku można zobaczyć czarną komedię obyczajową "Spadkobiercy" w wykonaniu Teatru Scena Prezentacje z Warszawy.

Ta czarna komedia obyczajowa szalenie bawi. Jest tu cyniczny humor, inteligentna ironia, okrutna zabawa i na koniec popisowe role dla krewnych i znajomych nieboszczyka. W spektaklu zobaczymy znanych aktorów polskiej sceny filmowej i teatralnej: Agatę Kuleszę, Hannę Śleszyńską, Darię Widawska, Grażynę Wolszczak, Waldemara Barwińskiego, Marcina Trońskiego i Andrzeja Pankowskiego.

Autor tekstu, Alain Krief - to bardzo znany, doświadczony francuski scenarzysta filmowy i telewizyjny. Akcja tej czarnej komedii toczy się tyleż gładko, co absolutnie zaskakująco aż do końca. Nie bez racji na francuskim plakacie pokazano prześmiewczy obrazek chciwego sępa z workiem forsy w szponach. Ludzie też najczęściej nie bywają aniołami, kiedy więc zrozpaczona wdowa po ofierze wypadku dowiaduje się, iż małżonek zginął, w dodatku zamiast spisanego legalnie testamentu pozostawiając konkubinę z przyległościami, żałobny nastrój zmienia się w pole bitwy bez pardonu.

"Najbliższa rodzina", po wypowiedzeniu wymaganych w takich okolicznościach słów, od razu szacuje wartość majątku, brat i siostra zmarłego targują się i biorą wszystko, co im się podoba - przecież są spadkobiercami.

Sztuka wystawiana jest dziś na dużej scenie Teatru Dramatycznego o godz. 17.30 i 20. Została już niewielka pula biletów, kosztują 95 zł za miejsce na parterze i 75 zł za miejsce na balkonie. Można je rezerwować w kasie teatru pod nr tel. 85 74 99 185.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji