Artykuły

Osiem kobiet - Roberta Thomasa

Czy jesteście Państwo w stanie wyobrazić sobie życie mężczyzny, otoczonego codziennie przez osiem kobiet? Jeśli ktokolwiek westchnął teraz z zazdrością wyobrażając sobie śnia­danka do łóżka i czułą opiekę, powinien koniecznie zainteresować się propozycją Teatru Sen­sacji. Być może niektórzy pamiętają ów świetny spektakl, bo choć przedstawienie ma już dwadzieścia trzy lata, nie straciło ani trochę swego uroku

WSPÓŁCZESNA ANGIELSKA SZTUKA opowiada historię, która wydarzyła się w domu, gdzie żyło obok siebie osiem pań i jeden pan. Pozornie wszystko było idealnie, aczkolwiek... W chwili, kiedy w sypialni na pię­terku znaleziono ciało pana do­mu z nożem w plecach (a więc niewątpliwie nie było to samo­bójstwo) okazało się, że ten po­rządek w domu jest trochę bar­dziej skomplikowany, a każda z ośmiu pań posiada jakieś taje­mnice. Do tego okazało się, że morderca jest pomiędzy nimi.

I - czy wyobrażacie sobie Pań­stwo śledztwo prowadzone przez osiem kobiet naraz? Robert Thomas był chyba zdecydowanym wrogiem kobiet, co nie prze­szkodziło mu do dość gorzkiej ironii psychologicznych obser­wacji dorzucić jeszcze sporo do­brego humoru, który, jak wiado­mo, nigdy się nie starzeje. Bar­dzo dobra obsada, urocze dialogi - to kolejne zalety "Ośmiu ko­biet".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji