Artykuły

Przeszek w "Transie"

Wielokrotnie nagradzany aktor teatralny i filmowy, pedagog krakowskiej szkoły teatralnej - Jan Peszek - przyjeżdża do Szczecina. Klub "Trans" oraz Stowarzyszenie Szczeciński Teatr Pantomimy przygotowały krótki przegląd twórczości artystycznej tego wybitnego aktora. W ramach Dni Jana Peszka przewidziano prezentację filmów i przedstawień z jego udziałem.

W Dyskusyjnym Klubie Filmowym "Trans" już wczoraj można było zobaczyć "Kiedy rozum śpi" - filmowy debiut Macieja Ziębickiego z Janem Peszkiem w jednej z ról. Dziś (wtorek), o godz. 20, na ekranie pojawi się "Pismak" Wojciecha Jerzego Hasa (obok Peszka występują Wojciech Wysocki, Gustaw Holoubek, Zdzisław Wardejn). Jutro, o godz. 20 można będzie zobaczyć "Pożegnanie jesieni" - film Mariusza Trelińskiego, będący adaptacją prozy Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Od soboty do poniedziałku, na scenie Teatru Współczesnego, oglądać będziemy Jana Peszka w sztukach Bogusława Schaeffera - "Scenariuszu dla nieistniejącego, ale możliwego aktora instrumentalnego" (11.03, godz. 19), "Scenariuszu dla trzech aktorów", gdzie wystąpi wspólnie z braćmi Grabowskimi (13.03, godz. 18) i "Kwartecie" (13.03, godz. 20.30). W niedzielę, o godz. 18 i 20.30, zaprezentowany zostanie spektakl według prozy Brunona Schulza - "Sanatorium pod klepsydrą".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji