Artykuły

"Kofta" w Buffo

"Kofta" w reż. Darka Lewandowskiego Komapanii Primavera w Teatrze Studio Buffo w Warszawie. Pisze Temi.

W Teatrze Buffo odbyła się 1 lipca premiera widowiska wokalno-tanecznego pt. "Kofta". Jest to stylizowany na widowisko muzyczne koncert, oparty na repertuarze wybranych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej. Piosenki Jonasza Kofty, z różnych okresów jego twórczości dobrane są tak, by wspólnie tworzyły jedną historię, delikatnie rysując libretto (historia młodzieńczej miłości opowiedziana dziś, po latach, poprzez pryzmat skojarzeń, retrospekcji i urywków wspomnień).

Widowisko wsparte jest ciekawą dekoracją (scena pokryta trawnikiem, drzewa, ławki parkowe, wisząca huśtawka), oprawą oświetleniową oraz współczesną stylizacją, w tym kostiumami stylizowanymi na modę hippie. W koncercie bierze udział 6-osobowy jazz band, duet taneczny oraz aktorzy-wokaliści: Olga Bończyk, Edyta Jungowska, Kasia Łaska, Tomasz Stockinger i Damian Aleksander.

W repertuarze koncertu obok najbardziej znanych utworów Jonasza Kofty, takich jak: "Pamiętajcie o ogrodach", "Jej portret" czy "Radość o poranku" znajduje się szereg pozycji mniej znanych ukazujących różnorodność twórczą artysty.

Wszystkie piosenki otrzymały zupełnie nową oprawę muzyczno-aranżacyjną, a samo wykonanie jest nacechowane indywidualną interpretacją aktorsko-wokalną. Daje to niewątpliwie okazję do prezentacji znanego wszystkim repertuaru w sposób oryginalny i w pewnym stopniu odkrywczy. Z drugiej strony pewnym nowum są kreacje artystyczne aktorów, znanych i kojarzonych dotychczas z udziału w propozycjach filmowych i telewizyjnych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji