Artykuły

Mordercy z bajki

Przedstawienie "Ballady morderców" we Wrocła­wiu grane było przez 6 lat i zbierało najlepsze recen­zje. A zostało ono oparte na mrocznych piosenkach Nicka Cave'a i formacji The Bad Seeds.

Artysta od lat fascynuje się ciemną stroną życia, opisując w swoich utwo­rach historie ludzi z margi­nesu, śpiewając o śmierci, miłości i szaleństwie. Te muzyczne opowieści o mor­dercach, samobójcach, psy­chopatach i nieszczęśli­wych kochankach stały się kanwą przedstawienia, w którym główne role grają Kinga Preis i Mariusz Drężek. Aktorka za wykonanie ballady "Szaleństwo Millheaven" otrzymała zresztą główną nagrodę na Prze­glądzie Piosenki Aktor­skiej we Wrocławiu.

Na spektakl składa się jedenaście mini spektakli, w tym m.in. słynny utwór pod tytułem "Tam gdzie rosną dzikie róże" ("Where the Wild Roses Grow"), którą Cave śpiewał z Kylie Minogue. Niezwykłą at­mosferę tworzą nie tylko mistrzowskie interpreta­cje piosenek, ale i ilustru­jące je nieme scenki ro­dzajowe w wykonaniu ar­tystów z Teatru K2.

Powodzenie spektaklu we Wrocławiu zachęciło jego twórców do udosko­nalenia ścieżki dźwięko­wej - w Warszawie jest on prezentowany w wersji live z muzyką na żywo.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji