Artykuły

Warszawa. Premiery u Konekwentnych

Teatr Konsekwentny zapraszam na czerwcowe premiery "Grę" na podstawie opowiadań Dorothy Parker i "Boski romans" - tekst i reżyseria Michał Walczak.

9 czerwca, godz. 20.00 PREMIERA "Gra" Dorothy Parker, scenariusz i reżyseria Adam Sajnuk

10 czerwca, godz. 20.00 premiera prasowa "Gra"

W spektaklu zaobserwujemy m.in. sceny z życia niezbyt szczęśliwych kobiet, samotnych nawet wtedy, gdy są z kimś, kiedy podczas proszonej kolacji mają mężczyznę po lewej i innego po prawej stronie. Ten z lewej zagaduje, ten drugi jest nieosiągalny, zajęty, lepszy. Sztuka nie moralizuje i nie napomina, komentuje rzadko, pokazuje, nie objaśnia. Po takiej wycieczce w świat męsko-damskich drobnostek zostaje gorzki smak świadomości: jeśli jesteś zamknięta, skupiona na własnych emocjach, nieustannych pretensjach za niespełnione marzenia, to nie oczekuj odmiany. Jeśli komunikując się z otoczeniem w wyszukanie elokwentny sposób, starasz się ukryć słabość, prawdę o sobie, to wina leży po twojej stronie.

11 czerwca, godz. 20.00 premiera specjalna Kup krzesło "Gra"

***

27 czerwca, godz. 20.00 pokaz "Boski romans" tekst i reżyseria Michał Walczak

Pierwsza w Polsce katolicka komedia romantyczna.

Bogumił jest copywriterem, który odniósł sukces. Ma rodzinę, pracę i loft, a jednak nie umie się cieszyć. Pochłania go praca. Dręczy poczucie winy. Nie chce iść do terapeuty. Kłótnia z katechetką staje się początkiem niewiarygodnego romansu, który wywróci jego życie do góry nogami. Obudzi uśpione demony.

"Boski romans" to pięć postaci w poszukiwaniu sensu. Jakiegokolwiek, byle uśmierzył lęk o przyszłość. W świecie produktów, gdzie wszystko jest na sprzedaż - wiara staje się największa pokusą. I pożądanym towarem. Jakie wiary są teraz modne? Ile katolika we współczesnym Polaku? Czy można się nawrócić dla kobiety? Czy kościół może być sexy?

Banki i kasa. Święci i ladacznice. Zmysłowe katoliczki i neurotyczne ateistki. Rozwody i śluby. Marketing i churching. Wizje i prowizje. "Boski romans" to historia o religii i miłości w wielkim mieście. Czy bohater wybierze nawrócenie i romans czy świecką stabilizację? Czy religia to kolejny produkt? Co z katolickim wychowaniem ludzi, którzy po przyjeździe do Warszawy zrywają z kościołem? Czy ten romans da się zerwać?

"Boski romans" to napisana specjalnie dla Teatru Konsekwentnego sztuka o nawróceniu, bankach i seksie.

[Prapremiera otworzy podziemną scenę Konsekwentnego Konesera?]

Spektakl powstał dzięki stypendium Młoda Polska.

28 czerwca, godz. 20.00 Premiera Nocna "Boski romans"

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji