Artykuły

Legnica. Piosenki Jana Kaczmarka w LCK

"Warto było czekać" to tytuł koncertu dedykowanego zmarłemu w 2007 roku wrocławskiemu satyrykowi Janowi Kaczmarkowi. Wśród wykonawców będzie m.in. legnicka aktorka Joanna Gonschorek.

Laureatka Tukana Dziennikarzy na 28. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2007) zaśpiewa cztery piosenki napisane przez nieodżałowanego współtwórcę wrocławskiego Kabaretu Elita i radiowego Studio 202, którego tablica pamiątkowa odsłonięta zostanie podczas uroczystości otwarcia tegorocznego, obchodzącego 35.lecie, Satyrykonu. Uhonoruje ona autora tak wspaniałych i niezapomnianych piosenek jak: "Czego się boisz głupia", "Kurna chata", "Polskie strzechy", "Do serca przytul psa", "Co się zżera w jeziorze", "Zerowy bilans", "Eeee", "Ballada o mleczarzu", "Warto było czekać", "Oj, naiwny" i całej masy innych.

W wykonaniu Joanny Gonschorek usłyszymy słynną "Bossa novę na kacu" ("Bossa nova odwykowa, usta milczą, dusza wyje, pęka głowa"), "Co moje" ("A ja swoje wiem i już, i stąd mój psychiczny luz, bo głupawka przeraźliwa po mnie jak po kaczce spływa i nie pada mi na mózg!"), "Jaskółkę" ("Nie odlecimy do ciepłych krajów, choćby nad Nil lub do Acapulco") oraz "Kołderkę" ("To jest groteska, pusty śmiech, choć z drugiej strony poniewierka, rodzina duża, łóżko też, lecz taka kusa ta kołderka!").

W koncercie na dziedzińcu legnickiej Akademii Rycerskiej, który poprowadzi Artur Andrus, wystąpią także: krakowski aktor i popularny Ferdek Kiepski czyli Andrzej Grabowski, charyzmatyczny wokalista zespołu TSA Marek Piekarczyk oraz krakowska wokalistka i kompozytorka Paulina Bisztyga.

Wszystkie piosenki będą miały nowe aranżacje, które stworzył Roman Ślazyk, uznany basista i kontrabasista, kompozytor i aranżer, a zagra je założony przez niego krakowski zespół Frittata łączący jazz z muzyką etniczną a nawet z brzmieniami klubowymi i klasycznymi. Zespołowi towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy z Wrocławia.

Koncert odbędzie się w sobotę 2 czerwca. Początek o 19.00. Szczegóły na www.lck.art.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji