Artykuły

Lublin. Artyści Teatru Muzycznego nagrodzeni przez ministra

Artyści uhonorowani zostali z okazji Dnia Artysty Śpiewaka Związku Artystów Scen Polskich. Obok tradycyjnie wręczanych statuetek Ariona przyznane zostały nagrody niezwykle nobilitujące i wartościowe.

Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak (na zdjęciu) to artystka nie tylko Teatru Muzycznego w Lublinie, ale śpiewaczka współpracująca między innymi z Operą Wrocławską Operą Bydgoską, Operą Gdańską, Teatrem Wielkim w Łodzi i wieloma innymi. Słynie z pięknych mezzosopranowych partii "Carmen" (Carmen), "Straszny Dwór" (Cześnikowa) oraz "Cyrulik Sewilski" (Berta), "Borys Godunow" (Maryna), "Samson i Dalila" (partia Dalili), , "Frau ohne Schatten"(Amme). Otrzymała od Bogdana Zdrojewskiego medal "Zasłużony dla Kultury Polskiej" - odznakę przyznawaną osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury, ustanowiona w 1969 roku.

Renata Drozd - wybitna sopranistka oraz Andrzej Sikora - wieloletni bas-baryton naszego teatru otrzymali dyplomy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Niezwykłą radość sprawia nam fakt, iż lubelscy artyści zauważani są przez ludzi decydujących o kształcie kultury instytucjonalnej w naszym kraju. Serdecznie gratulujemy naszym solistom i życzymy kolejnych sukcesów, które i naszą scenę rozsławiają w całej Polsce.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji