Artykuły

Łódź. Nagroda dla "Next-ex"

Nagrodę Festiwalu "Dwa Teatry" dla Najlepszego tekstu dla Teatru Telewizji otrzymał "Next-ex" Juliusza Machulskiego z Teatru Powszechnego.

Wręczający tą nagrodę Jerzy Gruza podkreślił, że największą wartością jest to, że jest to oryginalny współczesny polski tekst dramatyczny, o jaki w dzisiejszych czasach - kiedy na scenach niepodzielnie królują formaty i "kolaże" różnych utworów - coraz trudniej. Autor odbierając nagrodę, podziękował swoim współpracownikom. - Dziękuję osobie może najważniejszej, bez której tej sztuki by nie było - mówił Machulski. Jest to Pani Ewa Pilawska Dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi - szefowa Polskiej Sceny Komedii - można tak powiedzieć. Ona namówiła mnie żebym złożył jakąś sztukę na konkurs. Tak się stało, że została dobrze przyjęta i czwarty sezon "idzie" w Łodzi. Życzę Teatrowi Telewizji i ośrodkowi "Komediopisanie" żeby istniały bo bez tego nasza Kultura i Dziedzictwo Narodowe byłyby uboższe.

"Komediopisanie" rośnie w siłę, a "Next ex" będzie można zobaczyć w Teatrze Telewizji w reżyserii autora, już w najbliższy poniedziałek 28 maja.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji