Artykuły

Łódź. Pracowicie przed wakacjami w Arlekinie

Sezon teatralny powoli dobiega końca, ale w Teatrze Lalek Arlekin wszyscy pracują na najwyższych obrotach. Trwają właśnie próby do trzeciej premiery tego sezonu. 26 maja pokażemy spektakl "Niewielki, niemały król" w reżyserii Bogdana Nauki.

To poetycka wersja książki "Król Maciuś I" Janusza Korczaka. Natomiast w czerwcu na Starym Rynku zaprezentujmy porywające widowisko teatralne "Gil pogromca smoków" z udziałem 14 artystów w pięknych i barwnych kostiumach na szczudłach. Jest to niesamowita wyprawa do świata tolkienowskiej mitologii. Olbrzymie dekoracje, niezwykłe i dziwaczne postacie rodem z epoki średniowiecza przeżywające niesamowite przygody. Spektakl powstał na podstawie utworów J. R. R. Tolkiena, "Silmarillion" i "Farmer Giles of Ham"" w tłumaczeniu Marii Skibniewskiej

Premiery premierami, to w końcu rzecz zwyczajna w teatrze, ale zespół Teatru Arlekin szykuje się także do licznych podróży. Już 26 maja wyjeżdżamy na XXV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek w Bielsku-Białej. Jesteśmy jednym z pięciu instytucjonalnych teatrów lalek w Polsce, który został zaproszony na jubileuszową edycję festiwalu. Pokażemy naszą tegoroczną produkcję, spektakl "O żabce co nie została królewną". Przypomnijmy to rozśpiewana i roztańczona opowieść o zwierzętach, które postanowiły zastąpić lwa brzydką ropuchą. Aktorzy ożywiają świat pełen barwnych postaci, sytuacji , które bawią, wzruszają i skłaniają do przemyśleń.

Następnie 30 maja na zaproszenie Konsulatu RP wybieramy się do St. Petersburga, gdzie w najbardziej prestiżowym teatrze lalek w Rosji "Bolszom Tieatrie Kukoł" zaprezentujemy swoją najnowszą premierę "Niewielki, niemały król". To olbrzymi zaszczyt zarówno dla Arlekina, jak i dla Łodzi, że łódzcy artyści będą mogli wystąpić w tak wyjątkowym miejscu i to w dodatku z jeszcze gorącą premierą. Powrót nastąpi dopiero w czerwcu, ale niech nie martwi to naszych milusińskich, gdyż pozostająca w Polsce część zespołu artystycznego przygotowała niezwykłą imprezę. W sobotę 2 czerwca w przepięknie wyremontowanym pałacu Domu Towarzystwa Kredytowego ( Pomorska 21) odbędzie się podwójne świętowanie. Okazją jest finał tegorocznej edycji Niedzieli z Arlekinem oraz Międzynarodowy Dzień Dziecka. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji m.in. spektakl "Czerwony Kapturek", wystawę wyróżnionych prac plastycznych dzieci, które brały udział w specjalnych warsztatach artystycznych oraz teatralno-plastyczne targowisko różności.

To nie koniec tegorocznych wyjazdów.16 czerwca wylatujemy do Anglii. W Bristolu i Birmingham pokażemy spektakl "O żabce co nie została królewną" w reżyserii Waldemara Wolańskiego, a także przeprowadzimy warsztaty teatralne dla polskich dzieci mieszkających w tych miastach. Planowany od wielu miesięcy wyjazd do Czech z widowiskiem "Gil pogromca smoków" został przesunięty na wrzesień ze względu na nasz wyjazd do Anglii. Wygląda na to, że nasze plenerowe przedstawienie cieszy się dużym zainteresowanie jeszcze przed oficjalną premierą. Jak widać Teatr Arlekin rozpiera energia i nawet nadchodzące wakacje nie są wstanie zatrzymać naszych działań artystycznych..

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji