Artykuły

Kraków. Dwa przedstawienia Starego na Festiwalu Sztuki Aktorskiej

"Nasze miasto" Thorntona Wildera w reż. Szymona Kaczmarka oraz "Pan Tadeusz czyli Ostatni Zajazd na Litwie" Adama Mickiewicza w reż. Mikołaja Grabowskiego na 52. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych (12-13 maja 2012 r.)

Przedstawienia Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej tj. "Nasze miasto"[na zdjęciu] Thorntona Wildera w reżyserii Szymona Kaczmarka oraz "Pan Tadeusz czyli Ostatni Zajazd na Litwie" Adama Mickiewicza w reżyserii Mikołaja Grabowskiego zostaną zaprezentowane w dniach 12 ("Nasze miasto") i 13 ("Pan Tadeusz") maja b.r. na 52. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych - Festiwalu Sztuki Aktorskiej.

Kaliskie Spotkania Teatralne są jednym z najstarszych festiwali sztuki scenicznej w Polsce i odbędą się w dniach od 11 do 19 maja b.r. Przez dziewięć dni widzowie obejrzą osiem spektakli konkursowych, w wykonaniu m.in. Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, Teatru Współczesnego w Szczecinie, Teatru Dramatycznego w Warszawie i warszawskiego Teatru Ateneum oraz scen w Łodzi i Wrocławiu.

Do 19 maja wystąpią m.in. Jan Peszek, Krzysztof Globisz, Tadeusz Huk i wiele innych znakomitości polskiej sceny. Najlepszym kreacjom aktorskim zostaną przyznane Grand Prix Festiwalu, Główne Nagrody Aktorskie, Nagrody za Role Drugoplanowe, Nagroda ZASP-u i inne wyróżnienia. Spektakle będą oceniać Ewa Kaim, Adam Nalepa, Paweł Szkotak, Ewa Wencel, Waldemar Zawodziński, Emilia Komarnicka.

Wśród laureatów kaliskiego Festiwalu Sztuki Aktorskiej znaleźli się dotychczas m.in.: Jerzy Radziwiłowicz, Jerzy Stuhr, Jan Peszek, Mikołaj i Andrzej Grabowscy, Danuta Stenka, Dorota Kolak, Zofia Kucówna, Tadeusz Łomnicki, Barbara Lauks i Bronisław Wrocławski, Jan Englert, Władysław Kowalski, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik i Andrzej Hudziak, Maja Ostaszewska, Iwona Bielska, Zbigniew Zapasiewicz, Witold Dębicki, Małgorzata Buczkowska i Ireneusz Czop.

Kaliskie Spotkania Teatralne na stałe wpisały się nie tylko w kalendarz cyklicznych imprez kulturalnych miasta i regionu, ale także utrwaliły swoje miejsce wśród ważnych wydarzeń w polskim środowisku teatralnym. Oprócz przedstawień konkursowych w programie festiwalu znajduje się szereg imprez towarzyszących - monodramy, przedstawienia teatrów alternatywnych, koncerty, wystawy i konferencje naukowe.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji