Artykuły

Szczecin. Weekend dla dzieci

W trakcie długiego weekendu na dzieci czeka sporo atrakcji w Szczecinie. Będzie można wybrać się do kina, teatru, na zajęcia malarskie i muzyczne, a także na spotkanie z autorem książki. A oto szczegóły...

I tak, 5 i 6 maja w Zamku Książąt Pomorskich, w Teatrze Krypta, dzieciom będzie czytał swoją powieść Igor Górewicz. Mowa tu o książce "Borek i bogowie Słowian" (bilety kosztują 5 zł). Takie spotkania z autorem zaplanowano w każdy z tych dni o godz. 15.

W multipleksach - Helios i Multikino - dzieci mogą obejrzeć "Piratów" oraz hiszpański film animowany - "Tulisie. Przygoda w słonecznej krainie". W pierwszym z nich mali widzowie poznają Kapitana Piratów, który marzy o tytule ... Pirata Roku. Marzycielką jest też bohaterka drugiej z bajek - krówka Mumu. Któregoś dnia spotyka w parku stado śnieżnobiałych owieczek. Zafascynowana ich widokiem, nie może się nadziwić, jak wiele różni je od dotychczasowych, całkiem zwyczajnych kompanów jej zabaw. Mumu zaczyna zazdrościć nieskazitelnym owieczkom i wstydzić się przyjaciół. A gdy łaciata marzycielka dowie się, że nienaganne owieczki są słynnymi artystkami, wtedy i ona postanawia zostać gwiazdą...

Szczecińska Opera na Zamku zaprasza w niedzielę, do hali przy ul. Energetyków, na OPERAnek (temat przewodni: muzyka ludowa) - na godz. 11 i 13. Natomiast do siedziby przy ul. Korsarzy (w zamku) na kolejne zajęcia z cyklu "Kolor i muzyka" - o godz. 11 (dla dzieci) i 17 (dla dorosłych), podczas których maluje się na sztalugach przy muzyce. Tym razem spotkanie odbędzie się pn. "Tarcze miłości - tarcze uczuć".

Teatr Pleciuga przygotował na sobotę (na godz. 16) i niedzielę (na godz. 11) spektakl "Kopciuszek". To znana wszystkim przepiękna opowieść o Kopciuszku, jej złych siostrach i niedobrej macosze. Kto chciałby obejrzeć tę klasyczną bajkę, ale w nowej odsłonie, a przy okazji wzruszyć się, gdy dobro przezwycięży zło, powinien się wybrać do szczecińskiego teatru.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji