Artykuły

Szczecin. Duda Paiva i Chór Kobiet najlepsi na Kontrapunkcie

Grand Prix, czyli Wielką Nagrodę Publiczności, w wysokości 10 000 zł oraz statuetkę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Szczecina otrzymuje, uzyskawszy 54 głosy, spektakl "Bastard!" w reżyserii i choreografii Paula Selwyna Nortona i wykonaniu DudaPaiva Company.

Nagrody Jury

Jury w składzie: Roman Pawłowski (przewodniczący), Wiktor Rubin, Ewa Skibińska, Rudolf Zioło

po obejrzeniu 14 spektakli konkursowych postanowiło jednomyślnie przyznać następujące nagrody:

Główną Nagrodę Jury ufundowaną ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najlepszego spektaklu w wysokości 10 000 złotych dla twórczyń i wykonawczyń spektaklu "Chór kobiet: Magnificat" (na zdjęciu) z Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego w Warszawie, koncept, libretto, reżyseria Marta Górnicka - za radykalną, innowacyjną formę teatralną, która pozwoliła uwolnić ukryty głos polskich kobiet.

Nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości 10 000 złotych dla twórców i wykonawców spektaklu "Męczennik" z Schaubühne am Lehniner Platz z Berlina, tekst i reżyseria Marius von Mayenburg - za przenikliwą próbę ustalenia relacji między religią a racjonalizmem we współczesnej Europie.

Nagrodę Magnolii - Nagrodę Miasta Szczecina w wysokości 8 000 złotych dla twórców i wykonawców spektaklu "Safe Absence. Humanoid Trilogy Episode 2" grupy T.r.a.s.h. z Holandii, koncepcja i choreografia Kristel van Issum i Guilherme Miotto - za dziką, nieokiełznaną energię i nową formułę genderowego tańca.

Nagrodę Fundacji Współpracy Polsko - Niemieckiej w wysokości 5 000 złotych dla twórców i wykonawców spektaklu "Jackson Pollesch" z TR Warszawa, tekst i reżyseria René Pollesch - za postawienie ważnego pytania o status artysty w ponowoczesnym społeczeństwie.

Nagrodę im. Zygmunta Duczyńskiego dla Indywidualności Artystycznej Festiwalu w wysokości 3 500 zł dla Mariusa von Mayenburga, autora sztuki "Męczennik" - za wielowarstwową opowieść o ludziach, schwytanych w kleszcze dogmatów.

Nagrodę Promocyjną im. Kazimierza Krzanowskiego w wysokości 3 000 złotych dla Sylwii Chutnik, Magdy Fertacz i Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk - autorek tekstu do przedstawienia "III Furie" z Teatru im. Modrzejewskiej z Legnicy - za rewizję mitu Matki Polki.

dwie Nagrody Jury po 1 500 złotych

1. Dla Evy Meckbach, odtwórczyni roli nauczycielki biologii Eriki Roth w przedstawieniu "Męczennik"- za wyrazisty portret pedagoga, biorącego odpowiedzialność za rzeczywistość.

2. Dla Stephanie Cumming i Luke'a Baio, spektakl "Talking Head" z Teatru Liquid Loft z Wiednia - za obraz technologicznej hiperrzeczywistości, w którą jesteśmy coraz bardziej uwikłani.

oraz dwa wyróżnienia po 1 000 złotych

1. Dla Joanny Gonschorek, odtwórczyni roli Danuty i Stefanii Mutter w spektaklu "III Furie" - za skromne, szczere, subtelne pokazanie wyuczonej bezradności, w której tkwi wiele polskich kobiet.

2. Dla Aleksandry Koniecznej za rolę w spektaklu "Jackson Pollesch" - za przewrotną obronę aktorstwa w świecie, gdzie wyczerpuje się możliwość kreacji.

Nagroda Dziennikarzy

Jury dziennikarzy w składzie:

Małgorzata Frymus (Polskie Radio Szczecin),

Piotr Michałowski (Szczeciński Dwumiesięcznik Kulturalny "Pogranicza"),

Ewa Podgajna ("Gazeta Wyborcza"),

Katarzyna Stróżyk ("Kurier Szczeciński),

Daniel Źródlewski (Telewizja Polska Oddział w Szczecinie)

przyznało nagrodę teatrowi Liquid Loft za twórcze wykorzystanie multimediów w przedstawieniu "Talking Head".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji