Artykuły

Kraków. Obywatele Kultury rozpoczęli debatę o Krakowie

Jaka jest kondycja kultury w Krakowie? O jej dobrych i złych stronach dyskutowali w niedzielę mieszkańcy Krakowa na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego. Pomysłodawcami debaty byli członkowie inicjatywy "Obywatele Kultury Krakowa".

- Kultura to dobro wspólne, które ma ogromne znaczenie dla rozwoju - mówił profesor Jerzy Hausner. - Jako obywatele kultury miasta chcemy walczyć o prawo do rozwoju kulturalnego.

Cele Obywateli Kultury są ambitne. - To spotkanie to dopiero początek - mówi dr Bożena Gierat-Bieroń z Instytutu Europeistyki UJ. - Rozpoczynamy prawdziwą burzą mózgów, licząc na to, że dołączą do nas obywatele miasta i przedstawiciele kultury.

Chcemy podjąć próbę ich skanalizowania. Chcemy zadziałać na poziomie miasta i dzielnic. Wierzymy, że jeśli np. mieszkańcy Bronowic chcą zrobić coś dla swojej dzielnicy, to możemy im wskazać metody działania. Mamy nadzieję, że to początek debaty z samorządem miejskim o kształcie kultury w Krakowie - dodaje.

W październiku ma odbyć się kongres środowiska Obywateli Kultury, w trakcie którego zaprezentują oni efekty swojej pracy.

Szczegóły na stronie obywatelekulturykrakow.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji