Artykuły

Łódź. Nagrody publiczności na Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

Przedstawienie "Iluzje" w reżyserii Iwana Wyrypajewa z Teatru Praktika w Moskwie otrzymało tytuł najlepszego spektaklu w głosowaniu publiczności na zakończonym w Łodzi XVIII Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

Widzowie przyznali tytuł najlepszej aktorki Joannie Gonschorek za rolę Danuty Mutter/Stefanii Mutter w spektaklu "III Furie" w reżyserii Marcina Libera z Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

Tytuł najlepszego aktora otrzymał Fabian Hinrichs za rolę w spektaklu "Patrzę Ci w oczy, społeczny kontekście zaślepienia!" w reżyserii Rene Pollescha z Volsbuehne w Berlinie - poinformował PAP w poniedziałek Bartłomiej Dmochowski z Teatru Powszechnego w Łodzi.

Festiwalowa publiczność mogła w lutym i marcu obejrzeć siedem spektakli (12 przedstawień) teatrów m.in. w Warszawy, Krakowa, Legnicy, Moskwy i Berlina. Imprezę tradycyjnie zorganizował łódzki Teatr Powszechny, a tematem tegorocznej edycji była estetyka współczesnego teatru, rozszerzona o jego polityczność i zaangażowanie.

Na festiwalu pokazane zostały m.in. spektakle: "Pan Tadeusz" w reż. Mikołaja Grabowskiego z krakowskiego Starego Teatru, "Marsz Polonia" Teatru Powszechnego w Łodzi w reż. Jacka Głomba i "III Furie"" Teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy.

Łódzka publiczność mogła zobaczyć także przedstawienia: "Tęczowa trybuna" Teatru Polskiego we Wrocławiu w reżyserii Moniki Strzępki, "Iluzje" z Teatru Praktika oraz dwa spektakle w reżyserii Rene Pollescha: "Patrzę ci w oczy, społeczny kontekście zaślepienia!" oraz "Jackson Pollesch" z TR Warszawa.

Festiwalowym prezentacjom towarzyszyły spotkania z artystami, projekcje filmowe, wystawy oraz panele dyskusyjne na temat estetyki współczesnego teatru oraz jego przyszłości.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji