Artykuły

Łódź. Warszawskie "Dziewczyny z kalendarza"

Z gościnnym spektaklem "Dziewczyny z kalendarza" przyjedzie do Łodzi warszawski Teatr Komedia. 12 marcu na scenie Teatru Muzycznego wystąpią nim m.in. Barbara Bursztynowicz, Bożena Dykiel, Maria Pakulnis i Grażyna Wolszczak.

Akcja spektaklu rozgrywa się w małym miasteczku w hrabstwie Yorkshire w Anglii. Zrzeszone w miejscowym Instytucie Kobiet panie w średnim wieku spotykają się, by porozmawiać o najnowszych trendach w strzyżeniu trawników, wymieniają się przepisami na keks, szydełkują i wspólnie układają bukiety z suszonych kwiatów. Co roku panie wydają kalendarz ze zdjęciami miejscowych ogrodów, kapliczek czy lokalnych mostów. Jednak tym razem postanawiają zmienić koncepcję. Publikują kalendarz ze zdjęciami, na których widać, jak wykonują codzienne domowe czynności... zupełnie nago. W miasteczku wybucha skandal.

"Dziewczyny z kalendarza" to oparta na faktach opowieść o miłości, przyjaźni i tolerancji. To pełna śmiechu i wzruszeń historia kobiet, które miały odwagę przeciwstawić się konwenansom i upływowi czasu.

W odważne kobiety z małego miasteczka wcielą się m.in. Barbara Bursztynowicz, Hanna Dunowska, Bożena Dykiel, Marta Klubowicz, Maria Pakulnis, Halina Rowicka i Grażyna Wolszczak. W obsadzie widzowie zobaczą też Krzysztofa Janczara, Grzegorza Sikorę i Lesława Żurka. Sztukę reżyseruje Tomasz Dutkiewicz.

***

Spektakl zostanie wystawiony w Teatrze Muzycznym (ul. Północna 47/51) 12 marca dwukrotnie: o godz. 17 i 20.30.

Bilety: 100 zł i 120 zł.

Sprzedaż biletów indywidualnych: Teatr Muzyczny i Strefa Biletów (ul. Piotrkowska 59). Zamówienia zbiorowe u organizatora: tel. 604 42 43 20. Informacje: tel. 608 590 243 lub 604 42 43 20.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji