Artykuły

Wrocław. Baka i Volodia w koncercie pieśni Wysockiego

Mirosław Baka i zespół Projekt Volodia zaprezentują niezapomniane utwory Włodzimierza Wysockiego w koncercie "Nowe Brzmienie Wysockiego".

Projekt Volodia, określić można jako unikatowe połączenie twórczości Włodzimierza Wysockiego z muzyką Toma Waitsa. Zespół powstał w 2007 roku z inspiracji wrocławskiego muzyka Janusza Kasprowicza i planowany był jako jednorazowy eksperyment muzyczny, do którego Kasprowicz zaprosił artystów wywodzących się z różnych środowisk, tak, aby poprzez wymieszanie odmiennych gatunków muzycznych uzyskać oryginalne brzmienie. Nieoczekiwanie, już pierwszy występ zespołu spotkał się z tak dobrym przyjęciem, zarówno mediów jak i publiczności, że muzycy postanowili kontynuować współpracę, odnosząc przy tym kolejne sukcesy.

W 2010 roku, na zaproszenie Programu 3 Polskiego Radia, Volodia wystąpił w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, dając koncert dla wielotysięcznego audytorium słuchaczy Trójki. Latem 2011 roku ukazała się długo oczekiwana płyta zespołu zatytułowana "Projekt Volodia. Piosenki Włodzimierza Wysockiego". Znajduje się na niej szesnaście utworów, wśród których są zarówno kultowe kompozycje barda, jak i też zupełnie nowe, nieznane piosenki Wysockiego, między innymi: "Moskwa-Odessa", "Satyra na kiepski kryminał", "Tatuaż" czy "Pieśń o przyjacielu".

Koncerty Volodii to niezwykłe widowisko, w którym obok muzyki istotną rolę odgrywają scenografia i prezentacje multimedialne. Wszystko to idealnie łączy najlepsze tradycje piosenki poetyckiej z nowoczesnymi aranżacjami muzyki rockowej, flamenco i tradycyjnego jazzu. Zespół występuje w składzie: Janusz "Wołodia" Kasprowicz (śpiew, git. basowa, kontrabas elektryczny), Robert "El Flamenco" Gawron (banjo, gitara flamenco, lutnia), Piotr "Rocky" Rokitowski (gitara elektryczna), Bogdan "Królik" Bińczak (akordeon, instrumenty wszelakie), Wojtek "Malkomat" Malko (perkusja, prezentacja multimedialna). Od 2011 roku z Projektem Volodia gościnnie występuje Mirosław Baka, znany aktor teatralny i filmowy, który wzbogaca występy zespołu swoim wyjątkowym warsztatem interpretacyjnym.

***

NOWE BRZMIENIE WYSOCKIEGO

Projekt Volodia i Mirosław Baka

3 marca 2012, godz. 19.00

Centrum Sztuki Impart

ul. Mazowiecka 17, Wrocław

Bilety w cenie 65/45/20 PLN dostępne:

www.sklep.gitara.wroclaw.pl, www.biletin.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl

sieć sklepów, Empik, Media Markt, Saturn

Informacje:

http://www.gitara.wroclaw.pl

http://www.projektvolodia.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji