Artykuły

Warszawa. W lutym trzy premiery w Rampie

Jeszcze nie wybrzmiała do końca styczniowa prapremiera spektaklu muzycznego "Być jak Frank Sinatra" a już artystycznie odmieniony Teatr Rampa w ciągu najbliższych kilku tygodni zaprezentuje na swoich czterech scenach kolejne, bardzo zróżnicowane tematycznie premiery.

Już na początku roku mieliśmy okazję zobaczyć w Rampie unikatowy spektakl teatralno-muzyczny "Być jak Frank Sinatra" w reż. Witolda Mazurkiewicza, dający okazję do usłyszenia kilkunastu piosenek Sinatry w oryginalnym przekładzie Wojciecha Młynarskiego z muzyką wykonywaną przez czołowych polskich muzyków jazzowych (między innymi przy fortepianie sam Włodzimierz Nahorny na zmianę z Bogdanem Hołownią). Zapraszamy 3, 4 lutego o godz. 19.30.

Z kolei już od 9 lutego na scenie Klubu Rampa pojawi się temat kariery jednego z najpopularniejszych pieśniarzy okresu międzywojennego i powojennego w spektaklu "Fogg. Autobiografia w 21 piosenkach" [na zdjęciu], który będzie wystawiany od początku lutego. Reżyserii podjął się Michał Muskat, autor scenariusza. Kanwę spektaklu stanowią fragmenty wydanych drukiem, jeszcze w latach siedemdziesiątych, wspomnień jednego Mieczysława Fogga, zatytułowanych "Od palanta do belcanta". W spektaklu usłyszymy zarówno piosenki śpiewane zespołowo i w duetach oraz solowo wykonywane największe przeboje Fogga: "Ta ostatnia niedziela", "Piosenka o mojej Warszawie", "Przy kominku" czy "Jesienne róże". Utwory interpretowane będą w nowy, często zaskakujący sposób.

Kolejną produkcją Sceny Mrowisko, która pojawi się w repertuarze

od 17 lutego, będzie nie mniej ambitna polska prapremiera sztuki Rosjanina Farida Nagima pt. "Krzyk słonia" w reżyserii Grzegorza Mrówczyńskiego. Jest to kameralna, pełna ironii i gorzkiego humoru opowieść o kombatancie wojny w Afganistanie i jego problemach z powrotem do normalnego życia. Wartym podkreślenia jest fakt, że sztuka nie została nigdy wystawiona w Rosji.

Pod koniec lutego na Scenie Kameralnej odbędzie się premiera przedstawienia "Monsters. Pieśni Morderczyń" w reżyserii Roberta Talarczyka. Będzie to muzyczny spektakl próbujący odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak delikatne i wrażliwe istoty jakimi są kobiety, mogą stać się przerażającymi potworami, w swej żądzy mordu często "przewyższającymi" męskich seryjnych morderców. Jednocześnie będzie to opowieść o tym jak w dobie wszechwładzy mediów i popkultury, zbrodniarzom składane są "hołdy"

w postaci filmów, książek, piosenek czy spektakli teatralnych.

Kolejnym przedstawienie, będące już w fazie prób to "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakowa w reż. Michała Konarskiego. Premiera już pod koniec marca!

Mimo, iż Teatr Rampa nie znajduje się w pobliżu Pałacu Kultury, ilością premier

nie ustępuje największym placówkom kulturalnym stolicy, zaś dojazd do niego nawet z dalekiego Ursynowa, jest nieraz łatwiejszy niż dotarcie do centrum. Polecamy mosty Gdański, Świętokrzyski i Poniatowskiego. Jest też dobra informacja dla spóźnialskich - spektakle na różnych scenach rozpoczynają się o 19.00, 19.30, 20.00 a nawet o 20.30! Zapraszamy!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji