Artykuły

Szczecin. Premiera w Pleciudze

W sobotę, 28 stycznia Teatr Pleciuga zaprasza na premierę "Jabłoneczki", spektaklu dla dzieci od 4 lat

Dwoje aktorów z dowcipem i ogromnym poczuciem humoru opowiada widzom bajkę - historię drzewa i sympatycznych zwierzątek. Czas upływający w historii, zmiany jakie zachodzą w przyrodzie i człowieku na przestrzeni czterech pór roku aktorzy pokazują na scenie bez przesadnego dydaktyzmu - metaforycznie i poetycko, skromnie, ale wyrafinowanie.

"Jabłoneczka" to przedstawienie, które zawiera mnóstwo treści trafiających do małego widza, uczących go wdzięczności, przyjaźni, bezinteresowności, ofiarności

***

Informacje o twórcach

Laura Słabińska - studentka reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Była asystentką reżysera w spektaklu Marsz, marsz Gombrow ski zrealizowanym przez Białostocki Teatr Lalek. Wyreżyserowała już kilka bardzo dobrze przyjętych przedstawień. Były to m. in. Dziewczynka z zapałkami, impresja (Teatr Animacji w Poznaniu) oraz Bleee (Teatr Maska w Rzeszowie). Współpracowała też z Teatro dell'Aglio. Jabłoneczka jest jej przedstawieniem dyplomowym.

Mikołaj Malesza - malarz i scenograf. Absolwent ASP w Warszawie. Twórca około trzydziestu indywidualnych wystaw malarstwa. Uczestnik wielu wystaw malarstwa polskiego w kraju i za granicą, między innymi: w Niemczech, Francji, Belgii, Holandii, Anglii. Jest autorem kilkudziesięciu scenografii oraz laureatem prestiżowych nagród. Otrzymał Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Hubert Połoniewicz - muzyk związany ze sceną folkową. Członek takich zespołów jak Yerba Mater, Gadająca Tykwa czy Lechistan. Uczestnik licznych projektów muzycznych. Twórca

i odtwórca muzyki do przedstawień teatralnych, między innymi: w Teatrze Roma i OPT Gardzienice. Specjalizuje się w muzyce hinduskiej i tureckiej. Gra głównie na instrumentach perkusyjnych oraz fletach ney.

**

Zdjęcie z próby przedstawienia

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji