Artykuły

Tragedię sprzed 2 tysięcy lat po raz pierwszy w Polsce wystawi bydgoski teatr

Przeszło 2 tysiące lat temu ateńczyk Aischylos napisał znakomitą tragedię, która po raz pierwszy w Polsce zostanie wystawiona przez teatr bydgoski.

Sekretarz literacki Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Bożena Winnicka powiedziała nam, że Gustaw Holoubek w czasie pobytu w naszym mieście zdradził, iż byłby niezmiernie ukontentowany, gdyby kiedyś mógł odtworzyć właśnie rolą bohatera sztuki Aischylosa - "Prometeusz w okowach".

Prapremierę "Prometeusza w okowach" zapowiedziano na dzień 2 grudnia br. Reżyser spektaklu dyrektor Stanisław Bugajski zapytany o motywy tej decyzji repertuarowej odpowiedział nam: "Prometeusz w okowach" jest - moim zdaniem - chyba najbardziej interesującą sztuką z repertuaru klasycznego. Jest to przy tym - sądzą - rzecz niezmiernie aktualna. Wprawdzie Prometeusz ponosi klęskę, jednakże nie jest to jeszcze klęska ludzi, którzy przecież sami mogą decydować o swoim losie. Prometeusz dał ludziom ogień, źródło wszystkich kunsztów. Dar to jednak również niebezpieczny. Trzeba umiejętności, aby go wykorzystać z pożytkiem. Lecz czy zawsze ludzie umieją to robić?"...

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji