Artykuły

Warszawa. Rusza Och-Teatr Cafe

Och-Teatr uruchamia w kawiarni u małą scenę kabaretową pod nazwą OCH-CAFE TEATR. W soboty lub w niedzielne popołudnia, czasem wieczory będą tam prezentowane programy, spektakle kabaretowe, formy satyryczne.

Zapraszamy Państwa także do kawiarni, proponując oglądanie i słuchanie z rzędów ustawionych przed sceną. Zapraszamy do kawiarnianych stolików, do oglądania przy picu kawy i słodkościach.

Zaczynamy 14 stycznia od młodego kabaretu GRUPY "MACIEŻ". To grupa, która zdobyła niemało nagród i wyróżnień.

W lutym z kolei proponujemy spotkanie z legendarnym już dziś granym czasem w klubie przy ulicy Chłodnej spektaklem TEATRU MONTOWNIA "WSZYSTKO CO CHCIELIBYŚCIE WIEDZIEĆ O TEATRZE, A BOICIE SIĘ ZAPYTAĆ" .

Oglądamy, szukamy, rozmawiamy z artystami z całej Polski. Mamy nadzieję, że nowa scena zainteresuje Państwa i dostarczy godziwej inteligentnej rozrywki.

Kabaret - GRUPA "MACIEŻ

Siłą programu są błyskotliwe i bezkompromisowe teksty autorstwa Mateusza Grydlika i Marcina Sitka oraz ich brawurowe wykonanie. Pisarski talent autorskiego duetu został doceniony i był komplementowany przez takie osobistości jak: Krzysztof Krauze, Jacek Fedorowicz, Stanisław Tym, Olga Lipińska, Rafał Kmita, Zenon Laskowik, czy Grzegorz Miecugow. Agnieszka Michalak ("Dziennik Gazeta prawna") okrzyknęła Macież jedną z najciekawszych grup artystycznych w Polsce ostatnich lat.

Macież tworzą: Mateusz Dębski, Adam Młynarczyk, Olga Sarzyńska, Marcin Sitek.

Macież to nazwa przewrotna: może oznaczać zarówno "Macie i się odwalcie!" albo "przecież macie to czy tamto" (więc pozytywne pobudzenie), może to być to też swoisty dialog z "macierzą" (tj. Matką Kościołem, Ojczyzną - naszą matką, etc), a w końcu macierz z błędem ortograficznym to Matrix z jakimś felerem, w jakiś sposób zakrzywiony. Można też zapytać: A macież wy skrzydła? Macież wy fantazję?

14 STYCZNIA 2012, godz. 16.00

oraz

28 STYCZNIA 2012, godz. 20.00

"Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o teatrze, a boicie się zapytać"

- TEATR MONTOWNIA

"Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki potrafią rozbawić. Zwykle nie mają problemu, aby znaleźć dostęp do przepony, policzków i kanalików łzowych publiczności. Nawet w kategorii tak niesprzyjającej znaleźli więc aspekty komiczne. Obśmiali teatr od jego źródeł, przez widownię, krytyków, zalew komercji aż po kolejne pokolenia "najmłodszych - najzdolniejszych - najpopularniejszych". Zaproszona na premierę Joanna Szczepkowska (autorka najgłośniejszego skandalu teatralnego ostatnich lat) mogła zobaczyć się jako łyżka-kukiełka z teatrzyku dziecięcego. Łyżka, która na odwrocie wymalowane ma różowiutkie pośladki. W kulminacyjnym momencie zwraca je ku kukiełce-lupie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji