Artykuły

Z Glińskim do Ameryki

W Teatrze Nowym wczoraj była oficjalna premiera "Sługi dwóch panów", a po niej bal. A w przerwie między spektaklem a balem losowanie dla pań.

21 stycznia w Teatrze Nowym będzie pierwsza premiera "Antygony w Nowym Jorku" Janusza Głowackiego w reżyserii Roberta Glińskiego, a 26 lutego premiera "Grand Prix".

A 1 lutego Robert Gliński poleci na tydzień do Nowego Jorku aby zrealizować film, którego głównym bohaterem będą Janusz Głowacki, nowojorski Central Park oraz pewna pani. Scenarzysta i Janusz Głowacki wyraźnie zażyczyli sobie, aby reżyser filmu przyjechał z Polski z jedną z pań. I wczoraj właśnie odbyło się to losowanie. Na scenę wkroczyła Rada Fundacji Teatru Nowego z panią prezes Ewą Kruk, Romualdem Szperlińskim i sprawiedliwą panią mecenas. Los uśmiechnął się do pani Katarzyny Kozaneckiej z Poznania. Otrzymała tylko 15 sekund na to, aby powiedzieć tak. Ale zmieściła się w czasie, poleci do Ameryki i zagra w filmie Roberta Glińskiego u boku Janusza Głowackiego, jak się okazuje poznaniaka z urodzenia, którego to sztuka uznana została właśnie przez tygodnik "Time" za jedną z 10 najlepszych w 1993 roku.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji