Artykuły

Kraków. Koncert Noworoczny w Teatrze Słowackiego

Krakowscy melomani rozpoczną Nowy Rok przy dźwiękach muzyki Straussa, Glucka, Bizeta i Mozarta w stylowych wnętrzach Teatru im. Juliusza Słowckiego.

Uroczysty Koncert Noworoczny w Teatrze Juliusza Słowackiego jest realizowany od kilkunastu lat. Zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem melomanów. Swą obecnością uświetniają go najwyższe władze Krakowa, ludzie nauki i kultury. W roku 2012 usłyszymy Kameratę Krakowską pod dyrekcją Rafała Jaceka Delekta z udziałem solistki Edyty Piaseckiej - Durlak (sopran)

EDYTA PIASECKA-DURLAK. Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Już na 3-cim roku studiów zadebiutowała w Operze Krakowskiej partią Królowej Nocy w Czarodziejskim flecie

Mozarta pod dyr. K.Bumanna. Pięć lat później rolę tą prezentowała podczas tournee w Holandii w koprodukcji z Teatrem Wielkim z Budapesztu. W 1997 roku rozpoczęła współpracę z Operą Dolnośląską we Wrocławiu, gdzie zadebiutowała w partii Rosiny w Cyruliku sewilskim G.Rossiniego oraz Frasquity w Carmen G.Bizeta. W tym samym roku zajęła I miejsce na Kursie Mistrzowskim dla Śpiewaków Operowych, w Krakowie prof. Ryszarda Karczykowskiego, a w roku następnym otrzymała nagrodę specjalną dla najlepszego głosu żeńskiego, co zaowocowało udziałem w koncertach z cyklu Promocja Polskich Talentów w Austrii (koncerty w Eisenstadt i Baden).

RAFAŁ JACEK DELEKTA Dyrygent, pedagog, reżyser i aranżer. Urodził się w 1957 w Krakowie. Ukończył Państwowe Liceum Muzyczne w Krakowie w klasie altówki oraz Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie dyrygentury prof. Jerzego Katlewicza (dyplom z wyróżnieniem). W krakowskiej Akademii uzyskał kwalifikacje I i II stopnia (1992, 1996). Brał udział w kursach interpretacji muzyki Bacha (prof. Rilling) i Bartoka (prof. Somogyi). Ukończone podyplomowe studia marketingu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jako dyrygent współpracował z Operą i Operetką w Krakowie, Sinfonią Varsovią, teatrem "Roma" w Warszawie, Teatrem Muzycznym w Gliwicach, Teatrem Muzycznym w Gdyni i orkiestrami zagranicznymi. Pełnił funkcję dyrektora artystycznego i naczelnego Opery w Bydgoszczy (1989-1991), kierował Orkiestrą Symfoniczną krakowskiej Akademii Muzycznej (1991-1996); założył i przez długi czas prowadził Krakowską Młodą Filharmonię (Orkiestrę Symfoniczną Zespołu Szkół Muzycznych im. Karłowicza w Krakowie).

więcej na www.dkpodgorze.krakow.pl

1 stycznia 2012 godz.16.00 i 19.30

Teatr im. Juliusza Słowackiego, pl. Św. Ducha 1, Kraków

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji