Artykuły

Trójmiasto. Mikołajki w teatrach

Chociaż do 6 grudnia jeszcze daleko, warto już teraz zastanowić się jak spędzić Mikołajki ze swoją pociechą. Cztery trójmiejskie teatry szykują się na przyjście małych widzów. Jest w czym wybierać.

Imponująco wygląda mikołajkowy repertuar Teatru Muzycznego w Gdyni, który tylko 6 grudnia zaprasza do siebie dzieci i ich rodziców aż czterokrotnie.

- Już w ubiegłym roku zdecydowaliśmy się pokazywać spektakle dla dzieci na Dużej Scenie i na Scenie Kameralnej. Spotkało się to z bardzo dobrym przyjęciem, więc w tym roku zrobimy powtórkę - mówi Małgorzata Kurnatowska z Teatru Muzycznego w Gdyni. - Po pokazach "Pięknej i Bestii" [na zdjęciu] w foyer teatru będzie można zrobić sobie zdjęcia z aktorami. A okazja jest szczególna, gdyż mikołajkowymi pokazami baśni Disneya żegnamy się z tym tytułem.

"Piękną i Bestię" (reż. Maciej Korwin) obejrzeć można jeszcze od środy 30 listopada do 4 grudnia. W dniu Świętego Mikołaja musical pokazywany będzie dwa razy - o godz. 11 i 19. Drugą propozycją Muzycznego są również lubiane przez dzieci "Przygody Koziołka Matołka", wyreżyserowane przez Zbigniewa Sikorę (spektakl do obejrzenia 6 grudnia o godz. 9 i 17, a przez dwa kolejne dni o godz. 10 i 12).

U sąsiada za miedzą dzieci również w te dni króluje repertuar dziecięcy. Trudne pieskie życie poznać będzie można dzięki przedstawieniu "Pies z kulawą nogą" (reż. Zdzisław Starczynowski). Spektakl Teatru Miejskiego w Gdyni 6 i 7 grudnia o godz. 11.

Jednak szczególne atrakcje przygotowują w Sopockiej Scenie Off de BICZ. Mikołajki z Off de BICZ trwają dwa dni - w poniedziałek i wtorek 5 i 6 grudnia.

- 5 grudnia zaprezentujemy bajki dla dzieci i dla dorosłych w wykonaniu tancerki Marii Miotk - "Królewna Sroka i świetlista kula" oraz "Życie seksualne królewny". W dniu Św. Mikołaja skoncentrujemy się już tylko na dzieciach. Warto w te dni do nas zajrzeć także z uwagi na nietypowy artystyczny kiermasz mikołajkowy, który uruchomimy chwilę po zakończeniu pokazów dla dzieci - zachęca Beata Szalkowska z Sopockiej Sceny Off de BICZ.

"Królewnę Srokę" mali widzowie obejrzą 5 i 6 grudnia o godz. 10 i 13. "Życie seksualne królewny" tylko w 5 grudnia o godz. 19, za to wyjątkowo w spektaklu dla dorosłych książę będzie żywy a nie wirtualny.

Po spektaklach w Klubie Atelier odbędzie się kiermasz oryginalnych, designerskich wyrobów, przeznaczonych dla najmłodszych.

- Viczi Fashion zaproponuje stylowe, ręcznie robione ubranka i akcesoria dla dzieci. Będzie można nabyć też malarskie naklejki dla dzieci firmy BOBOM i oryginalne zabawki autorstwa Agaty Zaremby - dodaje Beata Szalkowska.

W Gdańsku teatralne Mikołajki będą skromniejsze niż w Gdyni i Sopocie. Honoru Grodu nad Motławą broni Państwowa Opera Bałtycka, która zaprezentuje najnowszą premierę baletową - granego z orkiestrą na żywo "Kopciuszka" z muzyką Siergieja Prokofiewa, w reżyserii Włocha Eugenio Scigliano (premiera 4 grudnia, godz. 19, pokazy mikołajkowe 6 i 7 grudnia o godz. 11). Jak zapewniał dyrektor Opery Marek Weiss, będzie to balet współczesny, daleki od klasycznego pierwowzoru.

W tym roku 6 grudnia zamknięty będzie Miejski Teatr Miniatura, w którym trwać będą próby wznowieniowe do "Piotrusia Pana", który dzieci zobaczą najszybciej 8 grudnia. Nieczynny będzie także Teatr w Blokowisku, w którym spektakle dla dzieci pokazywane są w niedziele (4 i 11 grudnia o godz, 17 wystąpi Teatr Klapa, czyli Koperek i Kminek).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji