Artykuły

Szwajcaria. Klemm wystawia Dürrenmatta w Lucernie

11 listopada o godz. 19.30 w Teatrze w Lucernie odbędzie się premiera tragikomedii Friedricha Dürrenmatta "Wizyty starszej pani" w reż. Wojtka Klemma.

W zeszłym sezonie czterech Islandczyków realizowało w naszym teatrze norweski epos narodowy Peer Gynt, który odniósł wielki sukces i otrzymał nagrodę na Wirtualnych Spotkaniach Teatralnych 2011, organizowanych przez nachtkritik.de. Teraz scena dramatyczna Teatru w Lucernie realizacją Wizyty starszej pani po raz kolejny udowodni, jak ważne jest włączenie się w międzynarodowe środowisko artystyczne oraz odkrywanie renomowanych sztuk na nowo. To ciekawe, jaki klucz znajdą polscy realizatorzy Wojtek Klemm, Magdalena Gut, Julia Kornacka oraz odtwórczyni głównej roli Agnieszka Podsiadlik, wraz z izraelską choreografką Efrat Stempler, wystawiając jednego ze szwajcarskich klasyków sceny w swoim debiucie w Teatrze w Lucernie.

Ty dokonałeś wyboru w swym życiu, a mnie do tego wyboru zmusiłeś. Chciałeś, żeby zatrzymał się czas, właśnie tam w lesie naszej młodości, pełnym nietrwałości. A teraz ja go zatrzymałam i chcę sprawiedliwości, sprawiedliwości za miliard.

Twórcy:

Wojtek Klemm reżyseria Efrat Stempler choreografia, Magdalena Gut scenografia, Julia Kornacka kostiumy, Gérard Cleven reżyseria świateł, Ulf Frötzschner dramaturgia

Obsada:

Daniela Britt, Wiebke Kayser, Agnieszka Podsiadlik, Bettina Riebesel; Christian Baus, Jörg Dathe, Mario Fuchs, Jürg Wisbach

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji