Artykuły

Teatr TV. "Kontrym" równie boski?

W najbliższy poniedziałek największe, obok premiery "Boskiej!", wydarzenie tego sezonu w Teatrze Telewizji - premiera obsypanej nagrodami na tegorocznym Festiwalu Dwa Teatry, sztuki "Kontrym" z Janem Fryczem w roli głównej.

"Kontrym" to sztuka opowiadająca o cenie, jaką trzeba zapłacić za zachowanie własnej godności. To opowieść o wielkiej miłości i wielkiej zdradzie, brawurowych ucieczkach i tajnych więzieniach, skorumpowanych urzędnikach i wielopoziomowej, pełnej zaskakujących zwrotów rozgrywce, pomiędzy legendarnymi postaciami - Bolesławem Kontrymem, a Józefem Światło.

To właśnie zderzenie tych wielkich osobowości - niecodzienne, dziwne i mroczne, oraz ich pełna napięć gra, tworzy niezwykle emocjonującą oś dramaturgiczną scenariusza spektaklu. Całość potęgują zachwycające zdjęcia nakręcone nowatorską techniką, rzadko wykorzystywaną na polskim rynku, a szczególnie w Teatrze Telewizji.

Po zdobyciu przez spektakl tegorocznej nagrody Grand Prix na Festiwalu Dwóch Teatrów w Sopocie, wielu wskazywało spektakl jako dzieło przełomowe i wyznaczające nowy kierunek w Teatrze Telewizji.

Premiera spektaklu już w poniedziałek 7 listopada o 20:30 w Programie 1.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji