Artykuły

Warszawa. Spotkanie założycielskie Warszawskich Obywateli Kultury

29 października (sobota) o godz. 14 w Sali im. Kisielewskiego, PKiN odbędzie się spotkanie założycielskie Warszawskich Obywateli Kultury.

Tworzysz? Organizujesz wydarzenia kulturalne? prowadzisz działalność edukacyjną, bibliotekę, dom kultury, klubokawiarnię, teatr, galerię, muzeum? A może po prostu jesteś odbiorcą kultury? Jeśli życie kulturalne Warszawy leży Ci na sercu - to jesteś Warszawskim Obywatelem Kultury.

Po to, by podnieść rangę kultury w codziennym życiu miasta,* by nadać jej odpowiednią rolę w rozwoju Warszawy, po to, by wspólnie pracować nad lepszym dostępem do kultury dla mieszkańców - zawiązuje się ruch społeczny Warszawskich Obywateli Kultury, jednoczący indywidualnych mieszkańców stolicy, działaczy

stołecznych organizacji pozarządowych, przedstawicieli prywatnych, samorządowych i narodowych placówek kulturalnych i edukacyjnych.

Warszawscy Obywatele Kultury to ruch nawiązujący do idei ogólnopolskiego ruchu Obywateli Kultury, ale skupiony na problemach stolicy i inicjowany wspólnie przez różne stołeczne środowiska ludzi kultury.

Spotkanie założycielskie Warszawskich Obywateli Kultury, 29 października (sobota) 2011, godz. 14.00, Sala im. Kisielewskiego PKiN (wejście bezpośrednio z placu Defilad, narożnik przy Teatrze Studio).

Proponowany program spotkania:

1. Przedstawienie idei ruchu Warszawskich Obywateli Kultury.

2. Przedstawienie Programu Rozwoju Kultury w Warszawie do roku 2020, pt. "Miasto Kultury i Obywateli" - dokumentu wypracowanego wspólnie przez władze miasta i stronę społeczną w toku długotrwałych konsultacji, który ma stać się podstawą dla nowej polityki kulturalnej w stolicy.

3. Propozycja wypracowania Warszawskiego Paktu dla Kultury, który służyć będzie dwóm zasadniczym celom: społecznej kontroli nad wdrażaniem Programu Rozwoju Kultury "Miasto Kultury i Obywateli" oraz dialogowi warszawskich środowisk kultury i władz samorządowych wszystkich szczebli.

4. Wypracowanie kolejnych celów Paktu, a także programu i struktury organizacyjnej Warszawskiego Kongresu Kultury, planowanego na styczeń 2012 roku, podczas którego odbędzie się podpisanie Paktu.

5. Propozycja sformułowania apelu do władz samorządowych o nie zmniejszanie nakładów na kulturę i edukację.

6. Wolne wnioski i dyskusja.

Grupa Inicjatywna Warszawskich Obywateli Kultury

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji