Artykuły

TVP. "Boska!" na żywo

Teatr Telewizji powraca do tradycji transmisji na żywo. Cykl inauguruje "Boska!" Petera Quiltera, w reż. Andrzej Domalika, hit warszawskiego Teatru Polonia (czwarty sezon przy kompletach na widowni), świetna komedia z Krystyną Jandą w swojej popisowej (obok Shirley Valentine) roli.

Peter Ouilter, Boska!, reż. Andrzej Domalik, transmisja spektaklu Teatru Polonia w Warszawie w Teatrze Telewizji, TVP1, 24 października, godz. 20.30

Tytułowa Boska to Florence Foster Jenkins - postać autentyczna, najgorsza śpiewaczka operowa świata, osoba pozbawiona talentu, ale zupełnie tego faktu nie przyjmująca do wiadomości, do tego uparta i na tyle bogata, by nagrywać i organizować sobie recitale. I w końcu uzyskać status postaci kultowej.

Janda gra swoją bohaterkę z lekkim dystansem, ale też z wielką czułością, jakby przeglądała się w niej jak w krzywym zwierciadle.

Jest przecież aktorką tyleż uwielbianą przez widzów - kultową, co nie zawsze docenianą przez krytykę. No i podobnie jak bohaterka spełniła swoje marzenie wbrew przeciwnościom losu - w końcu gra Madame Jenkins we własnym teatrze. Partnerują jej: Krystyna Tkacz, Maciej Stuhr i Wiktor Zborowski. Podczas transmisji kamera będzie towarzyszyć aktorom także podczas przygotowań do ról w garderobach.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji