Artykuły

Polkowice. Baka zaśpiewa Wysockiego na finał JST

II Jesienne Spotkania Teatralne zbliżają się do końca. Ostatnim ich akcentem będzie koncert piosenek Włodzimierza Wysockiego. Projekt Volodia, z gościnnym udziałem Mirosława Baki, już w środę, 19 października, w polkowickim Kinie.

Pomysłodawcą projektu jest Janusz Kasprowicz - basista wrocławskiej formacji Przyjaciele Stefana, wielbiciel twórczości Włodzimierza Wysockiego. Do współpracy zaprosił muzyków wywodzących się z różnych środowisk muzycznych, na co dzień grających bluesa, rocka, flamenco i jazz. Ta stylistyczna mieszanka dała efekt w postaci niezwykle oryginalnych i świeżych aranżacji pieśni rosyjskiego barda. Poza Januszem Kasprowiczem pieśni Wysockiego zaśpiewa również Mirosław Baka (na zdjęciu), znakomity aktor filmowy i teatralny, mistrza aktorskiej interpretacji piosenki.

Projekt Volodia stanowi nie tylko doskonałą okazję, by przypomnieć sobie twórczość Wysockiego, lecz także, by poznać jego fascynującą biografię. Koncert przetykany jest bowiem opowieściami i anegdotami z życia pieśniarza, a kolejnym utworom towarzyszą multimedialne projekcje zdjęć, przedstawiających Wysockiego, zarówno w sytuacja prywatnych, jak i na scenie.

Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Bilety w cenie: 20 zł (zbiorowy), 25 zł (indywidualny) do nabycia w kasach Ośrodka Kultury (ul. Skalników 4), Kina (ul. Dąbrowskiego 1) i Galerii "Rynek 26" w Polkowicach.

19 października, godz. 19.00 - Kino

KONCERT PROJEKT VOLODIA

z udziałem Mirosława Baki

Janusz Kasprowicz - bas, wokal

Bogdan Bińczak - instrumenty wszelakie

Robert Gawron - banjo, gitara

Wojtek Malko - perkusja

Piotr Rokitowski - gitara elektryczna

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji