Artykuły

Koszalin. Premiera z Trzepiecińską w BTD

W piątek w Kołobrzegu, w sobotę w Koszalinie - Bałtycki Teatr Dramatyczny zaprasza na swój najnowszy spektakl "Strategia motyli". Na scenie będzie można zobaczyć Joannę Trzepiecińską i Darię Brudnias.

Miejsce akcji to domek na odległej wysepce w okolicach Buenos Aires. Adriana, młoda Argentynka z widoczną ciążą spotyka się z Eve, kobietą po pięćdziesiątce, której wygląd oraz zwyczaje zdradzają pochodzenie angielskie. Eve jest wdową po rodowitym Argentyńczyku, z którym Adriana miała wieloletni romans i który według sprawozdania sądowego popełnił samobójstwo. Kobiety spotykają się po raz pierwszy, choć sporo o sobie nawzajem wiedzą. Rozmowa odbywa się w ogromnym napięciu. W końcu udaje się Eve nakłonić Adrianę do podpisania umowy, w której zrzeka się wszelkich praw do spuścizny po kochanku i w zamian otrzymuje pół miliona dolarów. W ten sposób Eve, jedna z najbogatszych osób w Argentynie, chce przekreślić ten romans.

"Stretegię motyli" Esther Vilar wyreżyserował Zdzisław Derebecki, dyrektor BTD. Na scenie będzie można zobaczyć Joannę Trzepiecińską i Darię Brudnias. Trzepiecińska na co dzień gra w warszawskim Teatrze Studio. Aktorka, znana z ról w takich filmach jak "Papierowe małżeństwo" czy serialu "Rodzina zastępcza", zagra w spektaklu gościnnie.

W Kołobrzegu premierowe przedstawienie zaplanowano na piątek na godz. 19 na scenie Regionalnego Centrum Kultury, a w Koszalinie na sobotę, również na godz 19 na deskach BTD przy ul. Modrzejewskiej 12.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji