Artykuły

Kielce. Arie na pożegnanie lata

Arie z oper Wolfganga Amadeusza Mozarta, Giuseppe Verdiego i Charlesa Gounoda zabrzmią w piątek wieczorem na scenie przed Kieleckim Centrum Kultury. W koncercie na pożegnanie lata przygotowanym przez Filharmonię Świętokrzyską wystąpi sopranistka Joanna Freszel.

Młoda artystka to zwyciężczyni tegorocznej edycji częstochowskiego konkursu wokalnego im. Reszków, a występ w Kielcach to jedna z nagród jaką otrzymała. Freszel urodziła się w Warszawie, ukończyła Średnią Szkołę Muzyczną im. Chopina w klasie prof. Hanny Rejmer. i obecnie studiuje w klasie prof. Jadwigi Rappé tamtejszego Uniwersytetu Muzycznego. Obdarzona silnym sopranem wokalistka ukończyła także Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego i może pochwalić się tytułem magistra inżyniera ochrony środowiska.

Artystka ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, m.in. II miejsce i Nagrodę Specjalną za wykonanie pieśni Karłowicza na I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie w 2006 roku, II nagrodę na X Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu w 2008 roku,, I miejsce i Nagrodę Specjalną dla najlepszego sopranu na I Ogólnopolskim konkursie wokalnym im. Haliny Słonickiej w Suwałkach.

Sopranistce towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali.

Początek koncertu o godz. 19. zaplanowano go na letniej scenie przed KCK, a w razie niepogody zostanie przeniesiony do środka.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji