Artykuły

Luksemburg oklaskuje Polaków

Wśród braw i krzyków, po drugim akcie "Księcia Igora", dyrektor Teatru Miejskiego w Luksemburgu mówił: to jest zachwycające, liczę że warszawski Teatr Wielki w przyszłym sezonie znów przyjmie nasze zaproszenie i przyjedzie z "Halką" Moniuszki. Drugi spektakl "Księcia Igora" wywołał podziw, do jakiego publiczność tutejsza nie jest skora. Podobała się inscenizacja, w której po występach w Wiedniu dokonano korzystnych retuszy.

Chór i orkiestra zaimponowały brzmieniem, ekspresją. Chóry w I akcie i za sceną w IV wypadły rewelacyjnie. Efektownie zaprezentował się Poznański Teatr Tańca.

Obsada polskich i rosyjskich solistów stanowi kolekcję śpiewaków światowej klasy. Anatol Koczerga, Ewa Podleś, Andrzej Saciuk, Roman Majboroda, Aleksiej Stieblanko, Larysa Szewczenko to indywidualności, głosy, interpretacje, (które można spotkać na renomowanych scenach świata). W rolach charakterystycznych błyszczą Czesław Galka i Jacek Parol.

Luksemburg był pierwszym etapem podróży "Księcia Igora". Po trzech przedstawieniach opery Borodina w Luksemburgu i po dwu spektaklach w Roubaix, francuskim zagłębiu górniczym, warszawski zespół liczący 260 osób jest już w Paryżu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji