Artykuły

Janów Lubelski. Powtórkowy FART

Spotkania z aktorami, bajki dla dzieci, hity kinowe i najciekawsze filmy z ostatnich lat - to wszystko składa się na program tegorocznego Festiwalu Artystów Filmu i Telewizji FART. Impreza już po raz siódmy odbędzie się w Janowie Lubelskim. Start dzis.

Jak zwykle organizatorzy podzielili program na kilka części. W cyklu "Kino Jasia i Małgosi" znalazły się bajki i filmy dla dzieci. Pokazane zostaną chociażby: "Delfin Plum", "Zaplątani", "Zakochany wilczek", "Miś Yogi" i "Zemsta Pluszaków".

A w cyklu "Znane nieznane" będą pokazane filmy, które warto przypomnieć i takie, które zostały dostrzeżone na wielu festiwalach np. "Essential Killing" nagrodzony Złotymi Lwami. Ponadto w programie jest m.in. thriller "Lincz" z Wiesławem Komasą, poetycki obraz miłosnych powiązań "Kochankowie z Marony" Izabelli Cywińskiej i kontrowersyjna historia związku literata z młodą kobietą, która okazała się agentką SB czyli "Różyczka".W cyklu "Kino na dobrą noc" będzie można zobaczyć przede wszystkim trochę lżejsze filmy m.in. komedie "Och, Karol 2" i "Święty interes".

W tym roku część projekcji jest zaplanowych w odnowionym kinie Jutrzenka. Z kolei inne filmy pokazywane będą pod gwiazdami, w Parku Misztalec. Pod chmurką będą się też odbywać spotkania z zaproszonymi gośćmi. W tej edycji będzie ich czworo: aktor Adam Woronowicz, który spopularność zyskał dzięki roli w filmie "Popiełuszko. Wolność jest w nas", Grażyna Wolszczak ("Wiedźmina" z jej udziałem będzie można zobaczyć podczas festiwalu), scenarzysta Cezary Harasimowicz i Dariusz Kowalski grający czarny charakter w serialu "Plebania".

Zaplanowano także pokaz specjalny filmu "To przyszło od Boga" , opowieść o ks. Kazimierzu Pińciurku, nieżyjącym proboszczu parafii momockiej.

Festiwal odbędzie się w dniach 18-24 lipca w Janowie Lubelskim. Bilety na seanse w kinie Jutrzenka kosztują 5 zł, a na projekcje i spotkania z aktorami w Parku Misztalec wstęp jest wolny. Szczegółowy program można znaleźć pod adresem: www.fartfilm.janowlubelski.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji