Artykuły

Warszawa. "Jordan" schodzi z afisza

Scena Przodownik zaprasza na pożegnalny monodram Doroty Landowskiej "Jordan" w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Spektakl odbędzie się w sobotę 9 lipca o godzinie 20.

Więzienna spowiedź. Sharon rekonstruuje przed publicznością okoliczności, które doprowadziły ją do zabójstwa własnego dziecka. Czy można ją jednoznacznie ocenić? Czy matka może zabić z miłości?

Dorota Landowska za "Jordan" zdobyła nagrodę aktorską na XXXVII Kaliskich Spotkaniach Teatralnych oraz nagrodę jury na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu.

"Sharon - grana bez cienia fałszu przez Dorotę Landowską - jest bezbronna wobec własnych wspomnień. Uwikłana w powtarzalną sekwencję czesań i przebieranek na nic nie czeka" /Życie Warszawy/.

"Rewelacyjne aktorstwo Landowskiej polega na pauzie i gwałtownych zmianach nastroju. Zawieszając głos kilka razy wciska widzów w krzesła ciszą, jak w momencie, kiedy opowiada, jak chłopak pobił ją pierwszy raz. "Uderzył raz, potem drugi, trzeci. Wyjął nóż" - mówi aktorka i przez chwilę, najdłuższą na świecie chwilę, przygląda się żółtym kwiatom z papieru, które przez cały czas trzymała w rękach. "A to na zajęciach plastycznych zrobiliśmy" - kończy nieoczekiwanie i jakby nigdy nic rozwiesza kwiaty na ścianach." (Gazeta Wyborcza)

Scena Przodownik

Olesińska 21 /Stary Mokotów/

Bilety: rezerwacja@labodram.pl; 663 741 903

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji