Artykuły

Warszawa. Borys Szyc z Diamentowym Klapsem Filmowym

Borys Szyc został laureatem nagrody specjalnej festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2011. Nagroda zostanie wręczona aktorowi 1 lipca, o godz. 21.30 na sopockim molo podczas otwarcia festiwalu.

- Diamentowy Klaps Filmowy to nagroda, którą postanowiliśmy przyznawać co roku aktorce lub aktorowi za osobowość, która wnosi do filmu pozytywne przesłanie, dostarczające nam widzom wielu wzruszeń, emocji i pozytywnej energii - mówi Paweł Adamski, Prezes Outdoor Cinema, organizator festiwalu. - Właśnie takie uczucia towarzyszą uczestnikom Festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane. Nagroda ta ma podkreślać wakacyjny charakter naszego festiwalu.

Pierwszy Diamentowy Klaps Filmowy otrzyma w tym roku aktor, który wzbudza w nas widzach wiele, czasami bardzo skrajnych, emocji. Podziwiamy go za odwagę w doborze ról i za to jak potrafi zmieniać się kiedy je odtwarza. Kochamy go za naturalny uśmiech, jaki wywołuje w nas grając w najlepszych polskich komediach. W jego grze jest tyle pasji, że nie przestajemy go lubić nawet wtedy kiedy wciela się w role kontrowersyjnych, czy wręcz negatywnych bohaterów. Tym aktorem jest Borys Szyc.

Nagroda zostanie wręczona aktorowi 1 lipca, o godzinie 21.30 na sopockim molo, podczas uroczystej Gali Otwarcia Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2011. Równocześnie, o tej samej porze, odbędzie się uroczysta inauguracja festiwalu w Zakopanem, na pl. Niepodległości przy Krupówkach. W Sopocie festiwal otworzy Prezydent Miasta Jacek Karnowski, Prezes Zarządu Outdoor Cinema Paweł Adamski oraz przedstawiciele Orange i PKP Intercity. Wśród gości specjalnych festiwalu, oprócz laureata Diamentowego Klapsa Filmowego, pojawią się m.in. Katarzyna Figura i Piotr Siwkiewicz - rodzice chrzestni Wagonu Filmowego Orange Kino Letnie, który przez całe wakacje kursuje między Sopotem i Zakopanem oraz gwiazdy telewizji TVN, a wśród nich m.in. Patricia Kazadi, Joanna Jabłczyńska, Omena Mensah, Kuba Wesołowski, a także artyści z Trójmiasta m.in. Wojciech Radtke, czy gwiazdy muzyki jak Tomasz Lipiński. W Zakopanem otwarcia dokona Burmistrz Miasta Janusz Majcher, a wśród gości pojawią się m.in. gwiazdy serialu TVN "W11 Wydział Śledczy" Sebastian Wątroba i Maciej Dębosz.

Gospodarzami wieczoru będą: w Sopocie Olivier Janiak, a w Zakopanem Andrzej Sołtysik. Podczas inauguracji festiwalu Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2011 pokazany zostanie film "Jak zostać królem" - triumfator tegorocznych Oscarów - z niezwykłą kreacją aktorską Colina Firtha.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji