Artykuły

Olsztyn. Zaśpiewają poezję na zamku

W Olsztynie rozpoczęły się 38. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję". Wieczorem na zamkowym dziedzińcu 20 młodych wykonawców zmierzy się w konkursie o nagrodę im. Agnieszki Osieckiej.

W tegorocznym konkursie zaśpiewa 20 młodych wykonawców piosenki poetyckiej z całej Polski. Według organizatorów, w repertuarze debiutantów - poza klasyką gatunku, czyli piosenkami Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego czy Edwarda Stachury - znalazły się wiersze Czesława Miłosza i utwory autorskie.

Podczas trzydniowego festiwalu na olsztyńskim zamku zaplanowano recitale gwiazd; Katarzyny Groniec, Stanisława Soyki i Mirosława Czyżykiewicza (na zdjęciu), który obchodzi 30-lecie pracy scenicznej.

Od czwartkowego popołudnia poezji można słuchać także na scenie Starego Miasta w Olsztynie, w festiwalowym klubie i kinie "Awangarda". Zaśpiewają Piotr Bukartyk, Tomasz Kordeusz, Tomasz Steńczyk, grupa "Bez Jacka", zespoły "Czerwony Tulipan" i "Sklep z Ptasimi Piórami". Poetyckie koncerty odbędą się również w Szczytnie i Bartoszycach.

Wydarzeniem artystycznym imprezy ma być sobotni "Koncert Najskrytszych Marzeń - Następne Pokolenie", w reżyserii Janusza Deblessema, który poprowadzi Andrzej Poniedzielski. Na zamkowym dziedzińcu wystąpią najciekawsi wykonawcy piosenki poetyckiej ostatnich lat: Miłka Malzahn, Dzidka Muzolf, Basia Raduszkiewicz, Basia Stępniak-Wilk, Andrzej Garczarek, Robert Kasprzycki, Tomek Wachnowski i Szymon Zychowicz.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji