Artykuły

"Dzikie żądze" w teatrze Bajka

Pikantny spektakl Johna Tobiasa już w czerwcu po raz kolejny wkracza na deski polskiego teatru.

Pikantną sztukę Johna Tobiasa "Dzikie żądze" będzie można ponownie zobaczyć 24 i 25 czerwca w teatrze Bajka. Ten thriller erotyczny może zmienić opinię, że teatr to nudna rozrywka dla wybranych.

Wielki problem z nudów

Państwo Griffin to typowi przedstawiciele londyńskiej klasy wyższej w średnim wieku, prowadzący spokojne życie w stolicy. On ma pewną posadę w firmie realizującej zamówienia państwowe, ona jest typową, lekko znudzoną brytyjską damą. Udało im się osiągnąć pełną stabilizację - mają domek pod miastem, a ich syn studiuje w Oxfordzie. Z każdym dniem są jednak coraz bardziej znudzeni. Z pozoru układa im się wszystko, ale ich sielankę psuje seks. Wiedzą, że "regularne uprawianie seksu podnosi sprawność organizmu, zwiększa jego wydolność i dotlenia każdą komórkę" i nie mogą pogodzić się z porażką na tym polu. Z pomocą przychodzi im dr L. Baumgartner z książką "Zrealizuj swoje fantazje". Griffinowie postanawiają wcielić jego rady w życie. Zdarzenia następują po sobie lawinowo. To, co zaczęło się dziać w łóżku małżonków, przekracza najśmielsze wyobrażenia dr Baumgrartnera.

Spektakl z sukcesem

"Dzikie żądze" po raz pierwszy wystawiono w Słupsku w marcu 2007 r. Od tego czasu obsada pozostaje niezmieniona. Reżyserii podjęli się Zenon Dądajewski i Stefan Friedmann, a główne role zagrali Anna Korcz, Elżbieta Zającówna, Stefan Friedmann, Robert Rozmus, Piotr Szwedes i Karol Strasburger. Znane nazwiska nie kończą się na aktorach. Stylizacją kostiumów zajął się znany projektant Maciej Zień.

Plejada gwiazd, także mody

Odtwórczyni głównej roli Anna Korcz znana jest przede wszystkim dzięki roli Izabeli Brzozowskiej w serialu "Na Wspólnej". Stefan Friedmann, który nie tylko gra w sztuce, ale także ją współreżyseruje, jest znanym aktorem komediowym, który zasłynął m.in. rolami w serialu "Na kłopoty... Bednarski".

Karol Strasburger gości na polskiej scenie filmowej i teatralnej prawie 40 lat, grał w takich filmach jak "Noce i dnie", "Karino", pojawiał się także w serialach.

Maciej Zień, który w "Dzikich żądzach" zajmuje się stylizacją kostiumów, jest polskim projektantem mody. Stworzył kreacje dla Alicji Bachledy-Curuś, Justyny Steczkowskiej czy Anety Kręglickiej. Jako projektant teatralny pracował przy realizacji spektaklu "Chicago" (2002). Dwa lata temu zaprojektował dla Filharmonii Narodowej kostiumy do baletów "Kurt Weill" i "Tristan" w reżyserii K. Pastora.

Mamy bilety na wieczór w teatrze Bajka ze spektaklem "Dzikie żądze". Wystarczy w dniach od 16.06 do 24.06 odpowiedzieć na pytanie: "Jaka jest Twoja ulubiona rozrywka, kiedy jesteś sam na sam z małżonkiem?", i wysłać ją na adres: konkurs.war-szawa@echomiasta.pl, wpisując w tytuł e-maila: "Dzikie żądze". Na autora najciekawszej odpowiedzi czeka podwójne zaproszenie na spektakl "Dzikie żądze" w piątek 24.06 o godz. 20.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji