Artykuły

Słupsk. Rau wystawia Wojtyszkę w Tęczy

W Teatrze Tęcza rozpoczęły się próby do nowego spektaklu. "Wakacje smoka Bonawentury" Macieja Wojtyszki reżyseruje Krzysztof Rau. Premiera spektaklu planowana jest na 30 czerwca.

Spektakl wprowadza dzieci w tajniki teatru. Gdzieś w Smokolandii żyje mały smok Bonawentura, który ulega różnym, nie zawsze dobrym wpływom. By to zmienić, rodzice i nauczyciele z profesorem Euzebiuszem Trzygłowym na czele postanawiają wysłać malca na samotną wakacyjną wyprawę. Bonawentura wędruje przez Krainę Marionetek, Pacynek, Olbrzymów, Jawajek i Kukiełek ucząc się życia. Śledząc jego przygody, widz ma okazję poznać techniki stosowane w teatrze lalek. "Wakacje smoka Bonawentury" to zrobiony ze smakiem spektakl, na którym dzieci bawią się i uczą, a ich rodzice utwierdzają w przekonaniu, że dzieciństwo to najlepsza rzecz jaką udało się wymyślić naturze.

KRZYSZTOF RAU (ur. 1 lipca 1937 roku w Pułtusku) należy do największych twórców polskiego teatru lalek. Reżyser, aktor - lalkarz, dramatopisarz i autor scenariuszy, dyrektor Białostockiego Teatru Lalek, Teatru "Lalka", Teatru Lalek "Banialuka" oraz prywatnego Teatru ZUSNO, założyciel i wieloletni dziekan Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Laureat wielu krajowych i zagranicznych nagród, w tym Paszportu Polityki. Człowiek, którego nazwisko znane jest w całym lalkarskim świecie, a kolejne przedsięwzięcia bacznie obserwowane i szeroko komentowane. W środowisku lalkarskim postrzegany jest jako niestrudzony i niezwykle sprawny menadżer, z powodzeniem realizujący swoje śmiałe i oryginalne zamierzenia. Twórca między innymi spektaklu "Metamorfozy" - przedstawienia z repertuaru Teatru Lalki Tęcza, wielokrotnie nagradzanego na międzynarodowych festiwalach teatralnych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji