Artykuły

Gdynia. Sztuka Erica Bogosiana w Miejskim

"Seks, prochy i rock and roll" to tytuł najnowszej premiery Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Po raz pierwszy monodram w wykonaniu Grzegorza Wolfa będzie można zobaczyć w piątek 27 wieczorem.

Reżyserem monodramu Erica Bogosiana "Seks, prochy i rock and roll" jest Ula Kijak, która z gdyńską scena zaprzyjaźniła się w 2004 r., gdy w teatrze przy Bema zrealizowała "Szczura" według Gombrowicza (była to jej praca dyplomowa).

W tym samym roku współpracowała z Grzegorzem Wolfem przy realizacji przedstawienia "Bądź mi opoką" Barrie Keeffe, w którym Wolf był reżyserem i aktorem.

Tym razem Kijak reżyseruje, a Wolf wciela się w wiele postaci na raz. - Ulegając nieustającym metamorfozom portretuje współczesnego człowieka - mówi Marzena Szymik z Teatru Miejskiego. - Główny bohater głośnej sztuki Bogosiana, wielokrotnie nagradzanej na światowych festiwalach, przywołuje seks, prochy i rock and roll jako wieczne fetysze dla tych, którzy nie dostrzegają innych wartości w konsumpcyjnym świecie. Czasem zabawna, czasem ironiczna, piętnuje szaleństwo rzeczywistości. Tytułowe "dopalacze" tylko pozornie zapowiadają zabawę i rozluźnienie. Dziś, kiedy liczy się tylko sława i władza, kiedy "żyjemy w ludzkim kiblu" - jak mówi bohater - jedyne co warto, to "spuścić wodę".

Scenografię przygotowuje Joanna Siercha, a muzykę Grzegorz Guziński. Premiera w piątek 27 maja o godz. 19 na Małej Scenie Teatru Miejskiego w Gdyni.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji