Artykuły

"Ptaki" przyleciały na Pragę

Kolejną premierą - po gorąco przyjętej przez krytyków i publiczność "Sprawie Dantona" Stanisławy Przybyszewskiej - jest na scenie nowo otwartego Teatru Powszechnego na Pradze klasyczna komedia Artystofanesa "Ptaki".

Twórcą spektaklu, któremu można wróżyć niemały sukces, jest młody reżyser krakowski, wywodzący się ze środowiska zgrupowanego wokół ambitnego i nowatorskiego Teatru "STU", Ryszard Major. Jest on studentem czwartego roku wydziału reżyserii warszawskiej PWST. "Ptaki", jego czwarta praca reżyserska na scenie zawodowej, być może staną się jego pracą dyplomową. W spektaklu, do którego scenografie, zaprojektował Jan Banucha, a muzykę skomponował Krzysztof Szwajgier, bierze udział prawie cały zespół Teatru Powszechnego z Franciszkiem Pieczką, Bronisławem Pawlikiem, Kazimierzem Kaczorem, Gustawem Lutkiewiczem, Joanna Żółkowską, Ewą Dałkowską i innymi.

Należą się słowa uznania dyrektorowi Teatru Powszechnego, Zygmuntowi Hubnerowi, za udostępnienie sceny teatru młodej kadrze reżyserskiej, co na pewno przyczyni się do odświeżenia środków wyrazu i otworzy okno na nowe zjawiska teatralne.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji