Artykuły

Warszawa. Mykietyn i Pawlik w Collegium Nobilium

25 maja o g. 18.30 w Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się spotkanie w cyklu "Evviva l'arte" - "Paweł Mykietyn i Włodzimierz Pawlik Współtworzenie. Prowadzenie Rafał Sławoń, wstęp wolny.

Paweł Mykietyn (rocznik 71), jeden z najciekawszych kompozytorów współczesnych, klarnecista, założyciel nieistniejącego już zespołu Nonstrom, autor muzyki teatralnej i filmowej ("33 sceny z życia" Szumowskiej, "Tatarak" Wajdy), laureat prestiżowych nagród i wyróżnień w Polsce (w tym Paszportu Polityki) i zagranicą. Od lat współpracuje z Krzysztofem Warlikowskim, jest dyrektorem muzycznym Nowego Teatru. Komponuje dla wielu festiwali i instytucji, min. Warszawskiej Jesieni, Teatru Wielkiego-Opery Narodowej. W tym roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Włodek Pawlik (ur. w 1958 roku), kompozytor, pianista jazzowy, pedagog, autor kilkunastu autorskich płyt z muzyką jazzową, twórca muzyki filmowej ("Nightwatching" Greenawaya, "Wrony", "Pora umierać" Kędzierzawskiej, "Rewers" Lankosza) i teatralnej. Lider zespołu Włodek Pawlik Trio, wielokrotnie goszczącego wybitnych instrumentalistów jazzowych z Polski i zagranicy (min. Randy Breckera i Billy Harta). Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów. Wykłada w klasie improwizacji na warszawskim Uniwersytecie Muzycznym, swej macierzystej uczelni. Właśnie wydał płytę zainspirowaną poezją Jarosława Iwaszkiewicza.

Pod szyldem projektu Natalii Adaszyńskiej "Evviva l'arte" wystąpili dotąd między innymi: Stanisław Sojka i Marcin Świetlicki, Grzegorz Turnau i Leszek Możdżer, Urszula Dudziak i Magda Umer, Sławomir Idziak i Witold Sobociński, Krzysztof Krauze i Wojciech Tochman, Eustachy Rylski i Jacek Dehnel, Piotr Fronczewski i Wojciech Pszoniak, Joanna Szczepkowska i Jacek Hugo-Bader, Agnieszka Holland i Wojciech Fibak, Anda Rottenberg i Agata Tuszyńska, Filip Bajon i Andrzej Seweryn oraz Brabara Krafftówna, Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji