Artykuły

Szczecin. Nagrody "Kontrapunktu"

Grand Prix czyli Wielką Nagrodę Publiczności w wysokości 10 000 zł, oraz statuetkę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Szczecina otrzymuje, spektakl "Oskar i pani Róża" Teatru Współczesnego w Szczecinie

Jury w składzie Ziuta Zającówna, Paweł Konic, Artur Daniel Liskowacki, Jan Maciejowski (przewodniczący), Tadeusz Nyczek po obejrzeniu 12 przedstawień konkursowych postanowiło jednomyślnie przyznać następujące nagrody:

Nagrodę Ministra Kultury w wysokości 10 000 złotych dla najlepszego spektaklu Komunie Otwock z Karczewa za przedstawienie "Perechodnik/Bauman" [na zdjęciu]

Nagrodę Magnolii - Nagrodę Miasta Szczecina w wysokości 5 000 złotych dla reżysera i aktorów przedstawienia "Kamień i popioły" Teatru Polskiego im. H. Konieczki z Bydgoszczy.

Nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości 5 000 złotych dla Andrzeja Sadowskiego za pomysł, scenariusz, reżyserię, scenografię przedstawienia "Skrzneczka bez pudła" Teatru im. Adama Mickiewicza z Częstochowy.

Nagrodę za Największą Formę Małych Form w wysokości 3 000 złotych dla Bohdana Cieślaka za scenografię do przedstawienia "ZONA" Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

Nagrodę im. Kazimierza Krzanowskiego w wysokości 2 500 złotych za koncept palmy z bryczką w przedstawieniu "Trans-Atlantyk" Teatru Provisorium I Kompanii "Teatr" z Lublina.

Nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Szczecina w wysokości 1 500 złotych dla Aleksandra Maksymiaka za kształt teatralny przedstawienia "Ostatnia ucieczka" z Wrocławskiego Teatru Lalek.

Wyróżnienia po 1 000 złotych dla:

- Anny Januszewskiej Za Rolę Pani Róży W Spektaklu "Oskar i Pani Róża" Teatru Współczesnego w Szczecinie.

- Adama Hutyry za rolę Adama w spektaklu "Skrzyneczka bez pudła" Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

oraz dla młodej aktorki Dagmary Mrowiec za rolę Pascale w przedstawieniu "Kamień i popioły" Teatru im. H. Konieczki w Bydgoszczy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji