Artykuły

Ballady i "dojaże"

Teatr Mały zaprasza na dwa spektakle teatru K-2 z Wrocławia. W niedzielę zaprezentowane będzie przedstawienie "Ballady morderców", a w poniedziałek - "McMayak - dojaże wyćeńczonych żap".

Oba spektakle są widowiskami muzycznymi. W pierwszym Kinga Preis i Mariusz Drężek śpiewają ballady znanego rockmana, poety i aktora - Nicka Cave'a. "Ten spektakl jest naprawdę tylko dla ludzi dojrzałych. Ukazuje świat ponury, okrutny. (...) Dla bohaterów ballad Cave'a śmierć jest jak miłość, droga do szczęścia" - napisał jeden z recenzentów.

O drugim przedstawieniu tak piszą jego twórcy: "Kim jest McMayak? Mc - to mistrz ceremonii, hip-hopowe określenie rapera, buntującego się przeciwko światu. Mayak to właśnie główny bohater spektaklu, który tekstami Włodzimierza Majakowskiego opowiada uniwersalną historię o niepodległości artysty. No a dojaże...? To dziwmy twór językowy, który w myśl reguł sztuki futurystycznej bardziej ma brzmieć, niż znaczyć. A Majakowski? To jeden z największych poetów- XX wieku, niesłusznie wyrzucony na złom razem z symbolami minionej epoki".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji