Artykuły

Hip hop Majakowskiego

Po przeszło dwóch latach wrocławski teatr K2 przygotował nowy spektakl. Po sukcesie "Ballad morderców" realizatorzy mają nadzieję, że "MC Mayak - dojaże wyćeńczonych żap" też przyciągnie rzesze młodych widzów.

Wczorajsza konferencja prasowa w siedzibie teatru, czyli na dawnej scenie Kalamburu, była swoistym wstępem do przedstawienia. Dziennikarze zasiedli na widowni, ze sceny przemawiali do nich przez mikrofon Teresa Sawicka, dyrektor artystyczny K2 i reżyser "MC Mayaka - dojaży wyćeńczonych żap", Robert Moskwa, dyrektor naczelny, i Marzena Wójcik, przedstawicielka głównego sponsora teatru - wszyscy w eleganckich białych koszulach. Zza sceny, z ciemności wydobywał się głos Konrada Imieli, reżysera, autora scenariusza i aktora odtwarzającego główną rolę w spektaklu. Konferencji towarzyszyła prezentacja filmu wideo, w którym mogliśmy zobaczyć wszystkich aktorów grających w nowym przedsięwzięciu teatru. Na koniec realizatorzy zaprezentowali też spot reklamujący "MC Mayaka...", który będzie puszczany przed filmami w Multipleksie - Ster Century.

Spektakl to reżyserska wizja Konrada Imieli i Teresy Sawickiej, oparta na poezji nieco już zapomnianego Włodzimierza Majakowskiego. Pierwsza część przedstawienia wykorzystuje współczesne elementy pop-kultury - muzykę techno, hip hop, światło stroboskopów, instytucję MC, czyli mistrza ceremonii. Tytułowy MC Mayak to właśnie ów mistrz ceremonii, główny bohater spektaklu, który poprzez teksty Majakowskiego opowiada uniwersalną historię o niepodległości artysty. - To prawda, że niemal każdą historię można teraz opowiedzieć w stylistyce techno - tłumaczył Konrad Imiela. - Jednak w tym przypadku poezja i postawa futurystów, do których należał Majakowski, jakoś mi się zrymowała z kulturą techno.

Obok Konrada Imieli na scenie pojawią się Ilona Ostrowska, Bogna Woźniak (PWST), Marta Zięba, Adam Cywka, Mariusz Drężek, Tomasz Orpiński (PWST) i Grzegorz Wojdon. Oprawę muzyczną przygotował Waldemar Wróblewski i DJ ADAM'US. Nad scenografią pracowała Honorata Mochalska i Andrzej Błachut. Nad choreograficzno-plastycznym ruchem aktorów zapanowała Monika Moskwa. Premiera już 6 maja na scenie teatru K2 przy ul. Kuźniczej 29a.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji